Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Koszykarki Widzewa przegrały z Energą Toruń [ZDJĘCIA]

Marek Kondraciuk
Koszykarki Widzewa, po niedawnej porażce z CCC (58:79) przegrały u siebie również mecz (zaległy) z innym kandydatem do medalu Energą Toruń 74:82.

Widzew Łódź - Energa Toruń 74:82 (21:29, 24:21, 15:19, 14:13)

Widzew: Leona Jankowska 21, Paulina Misiek 16, Magdalena Rzeźnik 15, Aleksandra Pawlak 9, Kamila Polit 9, Lucyna Kotonowicz 2, Lidia Kopczyk 2, Justyna Okulska

Energa: Jazmine Sepulveda 23, Julie Page 19, Weronika Idczak 11, Leah Metcalf 9, Adeola Wylie 8, Emilia Tłumak 7, Jelena Maksimovic 3, Bridgette Mitchell 2

Podopieczne trener Elżbiety Trześniewskiej znów zebrały zasłużone pochwały za waleczność, dobrą grę i za to, że do końca nie chciały pogodzić sie z porażką, grając przeciw znacznie mocniejszemu kadrowo rywalowi. Cieszy, że widzewianki przejmują charakter swojej trenerki, która jako zawodniczka zawsze walczyła do końca.

Do przerwy Widzew przegrywał różnicą zaledwie 5 oczek (45:50). W ostatniej kwarcie 9-punktowe straty zmniejszył do 8. Indywidualnością meczu była Leona Jankowska (21 pkt i 10 zbiórek). Skutecznie punktowała za 3 Magdalena Rzeźnik (5 celnych na 8), która miała też 5 asyst. Cieszy powrót do gry Lidii Kopczyk.