Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Koszykarki Widzewa wygrały z MKS MDK Konin 76:56 [ZDJĘCIA]

Marek Kondraciuk
Mecz Widzew Łódź - MKS MDK Konin
Mecz Widzew Łódź - MKS MDK Konin Krzysztof Szymczak
Udostępnij:
Nareszcie koniec - mogły westchnąć po piątkowym meczu koszykarki Widzewa. Na pożegnanie z kibicami drużyna trenera Janusza Wierzbickiego pokonała outsidera tabeli MKS MDK Konin 76:56.

Spodziewaliśmy się, że w meczu najsłabszych dwóch drużyn w tabeli trener łodzianek da szansę pokazania się zmienniczkom, ale zupełnie niezrozumiałych powodów nie uczynił tego. Reprezentantka Polski Wiktoria Zapart zagrała niespełna 3-minutowy epizod, a Daria Dziwulska, Martyna Laskowska, Ewelina Okonek i Beata Paranowska nie wystąpiły wcale. Niemal przez cały mecz grał siedmioosobowy trzon zespołu i przez 27 minut wynik był sprawą otwartą.

Widzewianki miały od początku inicjatywę. Odskoczyły przed przerwą na 9 punktów (25:16, 27:18 i 29:20), ale w 22 minucie było już tylko 31:30 i znana z występów w Pabianicach Anita Szemraj przestrzeliła w kontrataku.

Kluczowe znaczenie dla losów meczu miały ostatnie 3 min. trzeciej kwarty. To wówczas, po po akcjach Alicji Bednarek, Aleksandry Pawlak i Pauliny Rozwadowskiej widzewianki odskoczyły na 14 punktów (56:42) i zgasiły emocje.

W ostatniej kwarcie Widzew już dominował niepodzielnie i w 33 min. osiągnął przewagę 19 punktów (63:44), a później, grając swobodnie, utrzymywał ją kończąc mecz 76:56.

Widzew Łódź - MKS MDK Konin 76:56 (15:12, 16:15, 25:15, 20:14)

Widzew: Olivia Tomiałowicz 22, Aleksandra Pawlak 17, Sarah Boothe 13, Paulina Rozwadowska 9, Alicja Bednarek 8, Tynikki Crook 4, Magdalena Rzeźnik 3, Wiktoria Zapart 0. Trener: Janusz Wierzbicki.

MKS: Elżbieta Paździerska, Anita Szemraj po 12, Iwona Płóciennik 11, Aleksandra Kaja 9, Katarzyna Motyl 8, Angelika Kuras 2, Marta Mańkowska, Milena Krzyżaniak po 1, Marta Libertowska, Eliza Horodeńska 0. Trener: Arkadfiusz Koniecki.