Koszykarki Widzewa zawróciły Wisłę, a Księżak Łowicz zatrzymał Czarnych. ŁKS wygrał w Warszawie

Rozgrywająca Anna Kudelska dobrze grała w meczu z Eneą Gorzów, a w sobotę w starciu z Wisłą w Krakowie zdobyła aż 30 punktów Fot. Krzysztof Szymczak
Koszykówka. Piąte zwycięstwo w sezonie odniosły koszykarki drużyny AZS Umed Widzew, pierwsze w meczu wyjazdowym. Podopieczne trenera Piotra Niewiadomskiego potrafią wygrywać nerwowe końcówki spotkań.

Stalowe nerwy widzewianek

Tak było z Liderem (wygrana różnicą 5 punktów), Eneą Gorzów (4 punkty różnicy), zespołem MOSiR Bochnia (również 4 punkty) i teraz z Wisłą Kraków (wygrana zaledwie różnicą 3 punktów). Trzeba mieć charakter i stalowe nerwy, by wygrywać końcówki.
Początek meczu w Krakowie był fatalny w wykonaniu widzewianek. Przegrywały już 0:11. Mozolne odrabianie strat przyniosło spodziewane efekty i możliwe było odwrócenie Wisły zmierzającej po wygraną.
Przed czwartą kwartą nasze dziewczęta przegrywały w Krakowie 44:48. Jeszcze na 3 minuty 20 sekund przed końcem widzewianki przegrywały 55:61. Po kolejnej trójce Anny Kudelskiej był remis 65:65, a po dwóch wolnych tej samej zawodniczki Widzew na 34 sekundy przed końcem objął pierwsze prowadzenie 67:65. I potrafił utrzymać je do końca.

Widzewianki swym wielkim postanowieniem, konsekwencją i chęcią odniesienia zwycięstwa zamęczyły rywalki z utytułowanego klubu.

Ciekawie było w Łowiczu.

Koszykarze Księżaka, którzy jeszcze nie tak dawno sami byli liderami pierwszej ligi, podejmowali obecnego przodownika – Czarnych Słupsk. Kapitalna była trzecia kwarta meczu. Łowiczanie wygrali ją różnicą siedmiu punktów.
W ostatniej odsłonie trwała zacięta walka. Po rzucie Macieja Kucharka za trzy gospodarze prowadzili 6 punktami na 4 minuty przed końcem. Czarni walczyli, jak na lidera przystało. Ważny przechwyt zaliczył Łukasz Bodych, po którym Mikołaj Stopierzyński rzucił punkty na półtorej minuty przed końcem. Do ostatniego gwizdka brakowało 14 sekund, gdy goście po celnym lay upie przegrywali tylko 79:81. Na dwie sekundy przed końcem dwa wolne dla Czarnych wykonywał Adrian Kordalski. Trafił tylko raz i wygrana Księżaka jednym punktem stała się faktem.

Pierwsza liga mężczyzn

Księżak Łowicz – Czarni Słupsk 81:80 (14:16, 23:23, 23:16, 21:26).

Księżak Łowicz: Mikołaj Stopierzyński 17, Maciej Kucharek 15, Mikołaj Grod 14, Maciej Leszczyński 11, Wojciech Jakubiak 11, Mateusz Fatz 7, Łukasz Bodych 4, Arkadiusz Kobus 2, Michał Świderski 0. Trener: Michał Spychała.

Druga liga mężczyzn

Isetia Erzurum – ŁKS AZS UŁ Szkoła Gortata 69:86 (16:24, 22:17, 14:24, 17:21)

ŁKS AZS UŁ: Jacek Gwardecki 24, Kacper Dominiak 17, Jakub Borowski 11, Piotr Keller 11, Hubert Lewandowski 9, Bartłomiej Dróżdż 8, Arkadiusz Świt 6, Michał Mycko 0, Tomasz Kwieciński 0, Kacper Maj 0, Karol Kołodziejczyk 0. Trener: Piotr Zych.

KS Kutno – Sokół Ostrów Mazowiecka 80:88 (15:25, 22:17, 30.25, 13:21)

W drużynie KS Kutno trenera Tomasza Skowrona zadebiutował Jan Grzeliński.

AZS UJK Kielce – Profi Sunbud PKK 99 Pabianice 90:73 (28:25, 14:17, 30:16, 18:15)

PKK Pabianice: Krystian Mik 19, Szymon Gralewski 17, Michał Wasilewski 13, Marcel Karpiak 6, Adam Jurga 5, Jan Sobolewski 4, Filip Sauter 3, Aleksander Fabiszewski 3, Tobiasz Wnuk 2,Patryk Zawadzki 1, Przemysław Grabowski 0, Robert Rejniak 0. Trener: Arkadiusz Gralewski.

Pierwsza liga kobiet

Politechnika Gdańska – UKS Basket Aleksandrów 101:68 (31:11, 20:14, 25:25, 25:18)

UKS Basket: Alicja Jarząb 13, Natalia Donica 12, Kinga Stasinowska 9, Emilia Bołbot 8, Pola Kaźmierczak 8, Karolina Dżochowska 6, Klaudia Dudek 4, Kamila Nawrocka 4, Aleksandra Rok 2, Patrycja Sadlik 2, Paulina Hnida 0, Oliwia Trzymkowska 0. Trener: Dariusz Raczyński.

Wisła Kraków – AZS Umed Widzew 65:68  (20:10, 13:18, 15:16, 17:24)

AZS Umed Widzew: Anna Kudelska 30, Wiktoria Stępień 17, Natalia Gzinka 11, Wiktoria Rzeźnik 7, Jagoda Bandoch 3, Wiktoria Ozga 0, Maria Grudzień 0. Trener: Piotr Niewiadomski.
Mecz Grot TomiQ Pabianice – Dijo Maximus GOKiS Kąty Wrocławskie odbędzie się w środę 18 listopada o godz. 16:15.

Reprezentacja Polski przegrała w Stambule z Wielką Brytanią 49:77, notując tym samym drugą porażkę w kwalifikacjach do EuroBasketu.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani