Koszykarki z Aleksandrowa Łódzkiego wygrały Licealiadę 2013 [ZDJĘCIA]

ab
Mecz finałowy: LO w Aleksandrowie Łódzkim - SMS Marcina Gortata
Mecz finałowy: LO w Aleksandrowie Łódzkim - SMS Marcina Gortata mat. prasowe
Zawodniczki Liceum Ogólnokształcącego im. Kopernika w Aleksandrowie Łódzkim wygrały koszykarskie Mistrzostwa Województwa Łódzkiego "Licealiada 2013". W finale pokonały koszykarki ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego Marcina Gortata w Łodzi.

Finałowe spotkanie rozegrane w hali MZS w Aleksandrowie Łódzkim, dostarczyło wszystkim wielu emocji. Po pierwszej kwarcie zawodniczki SMS MG przegrywały różnicą pięciu punktów (12-17), jednak dzięki agresywnej grze całego zespołu udało się odrobić starty i wypracować trzy punktową przewagę (30-27) na koniec pierwszej połowy meczu.

Druga, niezwykle wyrównana połowa, rozstrzygnęła się dopiero w samej końcówce. Koszykarki z Aleksandrowa wyszły bowiem na kilku punktowe prowadzenie, którego nie oddały do końcowego gwizdka. Mecz zakończył się wynikiem 50-57. Najlepszymi zawodniczkami finału zostały wybrane Natalia Danych z SMS MG oraz Ewa Canert z aleksandrowskiego LO.