Koszykówka. Samo Gęste z koszykarzami ŁKS w składzie mistrzami Ligi Letniej CNBA. Zdjęcia

Ponad 120 zawodników w 10 zespołach zakończyło zmagania w ramach siódmej edycji Ligi Letniej CNBA. Rywalizację zdominowali gracze Samo Gęste, którzy okazali się niepokonani w całej edycji i zdobyli swój pierwszy tytuł.

Ostatni dzień siódmej edycji Ligi Letniej dostarczył fanom pomarańczowej piłki wielu emocji.
Odbyły się aż cztery mecze, w pierwszym z nich Rozjuszone Leniwce pokonały YBP Łódź 56:47. Tym samym podopieczni Macieja Żaka zajęli siódme miejsce. Kluczowa okazała się pierwsza kwarta, wygrana 21:9. Przeciwnicy gonili widok, jednak zabrakło czasu i lepszej skuteczności rzutów z gry. Bardzo dobre zawody rozegrał Damian Rożej, który w 20 minut zdobył 19 punktów.

W kolejnym spotkaniu obecni mistrzowie I ligi regularnej ligi CNBA, podejmowali Looney Squad, którzy podczas wakacyjnych rozgrywek prezentują wysoką formę. Po pierwszych 10 minutach Do Przodu prowadzili jednym punktem. I wtedy coś się zacięło – Looney Squad narzucił swoje warunki gry i w bardzo efektownym, a przede wszystkim skutecznym stylu, wygrało ten fragment meczu 25:10. Zszokowani przeciwnicy już nie byli w stanie nawiązać walki i to właśnie Looney Squad mogli się cieszyć z V miejsca.

Ostatnie dwa mecze to coś, na co wszyscy kibice czekali. Czarny koń rozgrywek – MAT – zmierzył się w meczu o brąz z wicemistrzami z zeszłego roku. ButyNieGrają wystąpili w tym spotkaniu bez swojego najlepszego strzelca – Bartosza Wróbla – jednakże dalej byli stawiani w roli faworytów. Tym bardziej, że w drużynie MATu zabrakło dwóch wyróżniających się graczy – rozgrywającego Adama Miszteli oraz podkoszowego Michała Tokarskiego (MVP pierwszej edycji ligi amatorskiej w Ujeździe). Po pierwszej połowie spotkania MAT, grający w swoich charakterystycznych „morokoszulkach”, był lepszy o pięć punktów. W trzeciej kwarcie Buty przypomniały sobie co jest ich głównym atutem – szybsza gra z piłką oraz twardsza gra w obronie. Dzięki temu po pół godzinie gry wyszli na minimalne prowadzenie. W przerwie przed czwartą kwartą Tomasz Michalski – kapitan zespołu – musiał porządnie wstrząsnąć zespołem. Efekt? Stracony jeden punkt w ostatnich dziesięciu minutach, a rzuconych łącznie 12. Tym samym MAT, po wieloletniej przerwie od wakacyjnych rozgrywek pod szyldem CNBA, wskoczył na podium i zgarnął brązowe krążki. W „Butach” najlepszym strzelcem był Patryk Kołodziejczak, autor 11 punktów. Patryk jak zawsze z uśmiechem na twarzy i pozytywnym nastawieniem bezpośrednio po meczu odebrał nagrodę w imieniu Bartosza Wróbla – Bartek został najlepszym strzelcem ligi, ze średnią 24 oczek w każdym meczu.

W finale zmierzyły się ekipy, które do tej pory wygrały wszystkie pięć meczów. Z jednej strony obrońcy tytułu – Z Bad Boys – a z drugiej Samo Gęste, które do tej pory zdobywało najwięcej punktów w każdym meczu – średnio ponad 82. Pierwsza kwarta to twarda gra w obronie i wiele niecelnych rzutów, wynikających także ze stawki spotkania. W kolejnej kwarcie było podobnie, akcje punkt za punkt. Kiedy Samo Gęste wyszli na kilkunastopunktowe prowadzenie, wtedy Z Bad Boys pokazywali charakter, kończąc akcje 2+1 czy też celnym rzutem z półdystansu. Po pierwszej połowie wynik 30:23 dla graczy złożonych w większości z reprezentantów Łódzkiego Klubu sportowego oraz MKK Interon Siejko Boruta Zgierz. W trzeciej kwarcie gracze obu drużyn jeszcze mocniej zagęszczali obronę, w wyniku każdy punkt był niemalże na wagę złota – Faule w ataku, kilka bloków oraz walka w parterze o każde posiadanie. Koneserzy koszykówki mogli być usatysfakcjonowani zaangażowaniem wszystkich graczy. W tej kwarcie zostało zdobytych łącznie jedynie 17 punktów, ale mistrzowie zmniejszyli straty do sześciu oczek. Przed rozpoczęciem czwartej kwarty wynik był ciągle otwarty. Na wyższe obroty wszedł Sebastian Ferenc, który w dwóch kluczowych fragmentach spotkania zdobył punkty rzutami z półdystansu. Chwilę później strata Patryka Wala, przechwyt i asysta Macieja Kochaniaka i celny rzut z faulem Adama Steglińskiego, wieloletniego gracza CNBA. Był to piąty faul Piotra Trepki, który do tego momentu był generałem swojego zespołu. Celna trójka Arkadiusza Świta zamknęła wynik – tym samym Samo Gęste zostali nowymi mistrzami Ligi Letniej CNBA!
Skład drużyny Samo Gęste: Sebastian Ferenc, Mikołaj Krakowiak, Adam Stegliński, Maciej Kochaniak, Michał Jóźwiak, Arkadiusz Świt, Kacper Dominiak, Krystian Małoć, Jacek Kędzia, Kacper Maj, Karol Kołodziejczak. Jak widać nie brakuje zawodników grających w drużynie ŁKS CoolPack Łódź.

MVP spotkania został wybrany Sebastian Ferenc, który do 15 punktów dodał 5 zbiórek i 4 bloki. Po przeciwnej stronie parkietu wyróżnił się Szymon Gralewski, który zgromadził 17 punktów, 6 zbiórek i 6 razy wymusił faule rywali.

Bezpośrednio po spotkaniu zostały wręczone nagrody dla wyróżniających się graczy oraz najlepszych zespołów rozgrywek.