Kradną kosze na śmieci z pergoli, ale coraz mniej

  Kradną kosze na śmieci z pergoli, ale coraz mniej

  Jolanta Baranowska

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  W lipcu do łódzkiej policji zgłosili się łodzianie, którym skradziono w sumie sześć kontenerów na odpady. Firmy wywozowe twierdzą, że to i tak niewiele. W czerwcu miały po kilkanaście takich skarg.
  Kradną kosze na śmieci z pergoli, ale coraz mniej

  ©archiwum

  - W lipcu na Bałutach mieliśmy trzy takie zgłoszenia, na Polesiu dwa, a na Widzewie jedno - wylicza Aneta Sobieraj z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. - Ze Śródmieścia i Górnej nie mieliśmy takich zgłoszeń. Cześć zgłoszeń możemy zakwalifikować jako wykroczenia. Tam wysokość straty nie przekracza 250 zł. Osobie, która przywłaszczyła sobie kontener grozi kara grzywny. W przypadku zdarzeń, w których poszkodowany stracił mienie warte więcej niż 250 zł - mówimy o przestępstwie. A tu grozi już do pięciu lat pozbawienia wolności.

  Wszystkie zgłoszone w lipcu sprawy są w toku. Policja szuka ich sprawców.

  - Nie będą to łatwe postępowania - dodaje Aneta Sobieraj. - Jeśli sąsiad "przestawi" sobie kontener, ale w całej dzielnicy wszystkie wyglądają tak samo, to trudno będzie mu udowodnić winę.

  Wojciech Podczaski, dyrektor oddziału Remondisu w Łodzi (firma odbiera odpady z Widzewa i Śródmieścia) twierdzi, że w ubiegłym tygodniu odebrał zgłoszenie o kradzieży jednego pojemnika na odpady.

  - W czerwcu tych zgłoszeń było zdecydowanie więcej - dodaje Wojciech Podczaski. - Naliczyłem ich w sumie kilkanaście.

  Właściciele nieruchomości - obawiający się kradzieży - zamykali pergole. Efekt był taki, że firmy wywozowe nie mogły odebrać śmieci.

  - Teraz właściciele nieruchomości już udostępniają nam pergole i śmietniki - twierdzi dyrektor w Remondisie. - Śmietniki muszą być zresztą otworzone, gdy przyjeżdżamy po odpady. Dziś, gdy nie do końca uregulowała się jeszcze kwestia odbioru odpadów, nie bierzemy od klientów pilotów do bram ani kluczy do pomieszczeń, w których gromadzone są śmieci.

  Natomiast MPO korzysta z kluczy przekazywanych kierowcom przez klientów.

  - W miejscach, gdzie właściciele nie udostępnili kluczy pergole w dniach odbioru powinny być otwarte - mówi Katarzyna Ciesielska, rzecznik MPO. - Zdarzają się pojedyncze sytuacje, że nie ma dostępu do pojemników.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Podziękowania składajmy na ręce jego zwierzchniczki

  Niszczyciel normalności? (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 12 / 8

  Czy kiedyś takie sytuacje miały miejsca? Ale odkąd do pracy przy ustawie śmieciowej zabrał się p.Stępień, to nie ma takiej siły aby coś mogło być normalne.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo