ZOBACZ
  MENU

  Ramen Festiwal: menu i ceny

  Rozwiń
  Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Ponad 24 tys. zgłoszeń...

  Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Ponad 24 tys. zgłoszeń w Łódzkiem [MAPA]

  jw

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Ponad 24 tys. zgłoszeń w Łódzkiem [MAPA]

  ©policja

  Ponad 24 tysiące doniesień dotyczących zagrożeń bezpieczeństwa złożyli mieszkańcy województwa łódzkiego w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, która funkcjonuje od 7 miesięcy
  Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Ponad 24 tys. zgłoszeń w Łódzkiem [MAPA]

  ©policja

  Dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa możemy się dowiedzieć gdzie i jakie występują zagrożenia bezpieczeństwa w naszym mieście. Możemy także sami przekazywać informacje o zagrożeniach w naszej okolicy.

  Interaktywna mapa policji została uruchomiona 14 września. Od tego czasu mieszańcy Łódzkiego złożyli 24 095 doniesień (stan na 21 kwietnia).

  Z policyjnych statystyk wynika, że mieszkańcy naszego województwa złożyli 15 004 zgłoszeń niepotwierdzonych i 8 656 zgłoszeń, które zostały potwierdzone przez funkcjonariuszy wszystkich jednostek policji województwa łódzkiego i współpracujących z nimi przedstawicielami innych służb. Dodatkowo w Krajowej Mapie Zagrożeń widnieje jeszcze 116 zgłoszeń zarejestrowanych jako nowe oraz 319, które są weryfikowane.

  Oznacza to, że 62,3 % wszystkich zgłoszeń to doniesienia niepotwierdzone, a potwierdzone stanowią 35,9%.

  Jak informuje policja, ze wszystkich zgłoszeń nanoszonych na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa przez mieszkańców Łódzkiego, najwięcej dotyczy spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych.

  - Odnotowanych jest 5933 zgłoszeń dotyczących spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych, co stanowi 24,6%. Następnie nieprawidłowe parkowanie w ilości 4585, co stanowi 19%, przekraczanie dozwolonej prędkości w liczbie 4331, t.j. 18%, niewłaściwa infrastruktura drogowa - 2007 zgłoszeń, co stanowi 8,3% oraz używanie środków odurzających w ilości 1542 zgłoszenia t.j. 6,4% w stosunku do wszystkich zgłoszeń - informuje Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi.


  Jak województwo łódzkiego wypadło na tle innych województw? Z policyjnych danych wynika, że najmniej bezpiecznie czują się mieszkańcy województwa małopolskiego. Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie zarejestrowała 19788 zgłoszeń niepotwierdzonych i 15 447 zgłoszeń potwierdzonych.

  Podobnie jest w województwie śląskim, które uplasowało się na drugim miejscu. Ślązacy złożyli 19 714 doniesień, które się nie potwierdziły i 13 380 potwierdzonych później przez policję. Najmniej zagrożeń bezpieczeństwa dostrzegli zaś mieszkańcy województwa opolskiego. Tamtejsza komenda wojewódzka przyjęła 4 303 zgłoszenia niepotwierdzone i 2 398, które się potwierdziły.

  Łącznie w całym kraju odnotowano 298 827 zgłoszeń, z czego 181 939 to zgłoszenia niepotwierdzone, a 109 392 zgłoszenia potwierdziły się.

  Mimo, że ponad 62% wszystkich zgłoszeń to doniesienia niepotwierdzone, funkcjonariusze wskazują na sukcesy związane z funkcjonowaniem mapy.

  - Dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa w garnizonie łódzkim udało się zatrzymać mężczyznę posiadającego przy sobie susz roślinny, 4 mężczyzn posiadających przy sobie środki odurzające oraz 4 osoby posiadające „dopalacze”, a także sprawcę dewastacji elewacji budynku - mówi kom. Adam Kolasa z KWP w Łodzi. - Pozytywnie zweryfikowano także zdarzenie dotyczące znęcania się nad zwierzętami, które pozwoliło na wszczęcie postępowania przygotowawczego, zakończone wniesieniem aktu oskarżenia do sądu.

  Czytaj:Powstaje mapa zagrożeń w województwie łódzkim

  Przypomnijmy, że za pomocą interaktywnej mapy, mieszkańcy regionu mogą złożyć jedno doniesienie dziennie z jednego urządzenia (z jednego numeru IP). Osoby nieposiadające odpowiedniego sprzętu lub dostępu do internetu mogą wprowadzić swoje zgłoszenie w każdej komendzie policji. Wszystkie zgłoszenia są anonimowe.

  Kliknij, aby przejść do Krajowej Mapy Zagrożeń  Policjanci apelują, aby w ramach programu „Mapa” nie zgłaszać pilnych interwencji. W tego typu przypadkach należy dzwonić pod numery alarmowe 112 lub 997.

  Czytaj:Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dowiemy się, gdzie i jakie zagrożenia występują w Łódzkiem


  Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Ponad 340 zgłoszeń w trzy dni [MAPA]


  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  W Łodzi można wskazać reformę MPK i dworzec Fabryczny.

  W Toruniu plagą jest zgłaszanie źle zaparkowanych samochodów. (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 8

  Jako zagrożenie dla finansów miasta.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ta...

  Alex (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 2

  Ale nadal można dodać TYLKO JEDNO ZGŁOSZENIE DZIENNIE. Jakie to żałosne. Próbowałem dodać zgłoszenie. Dostałem błąd, że muszę kliknąć na miejsce w Polsce. No cóż, ten rząd tak chce zmieniać...rozwiń całość

  Ale nadal można dodać TYLKO JEDNO ZGŁOSZENIE DZIENNIE. Jakie to żałosne. Próbowałem dodać zgłoszenie. Dostałem błąd, że muszę kliknąć na miejsce w Polsce. No cóż, ten rząd tak chce zmieniać granice, że może Łódź już jest poza Polską.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo