Krótka historia jednej firmy, czyli jak zmienia się motoryzacja

AMX
Nowoczesny kompleks jest usytuowany przy trasie wylotowej z Łodzi w kierunku Piotrkowa, Kielc oraz Katowic
Dobrym przykładem tego, jak zmienia się polska motoryzacyjna rzeczywistość jest łódzka firma AMX Autoryzowany Dealer Toyoty. Powstała jako jedna z pierwszych stacji dealerskich japońskiej marki w Polsce i dziś zalicza się do wiodących w całej sieci.

Sukces nie przyszedł jednak łatwo. Na obecną pozycję firma AMX pracowała latami, krok po kroku, doskonaląc każdy aspekt swojej działaności. Nie obyło się bez biznesowych zakrętów, z których, dzięki konsekwencji i uporowi właścicieli i pracowników, udawało się wyjść obronną ręką. Wyciągnięta z tych doświadczeń nauka pomaga w systematycznym rozwoju.

Autoryzację firmy Toyota warsztat samochodowy Piotra Kaczorowskiego - właściciela firmy - uzyskał już w roku 1989. Dwa lata później powstała firma AMX s.c. - Autoryzowana Stacja Dealerska Toyoty Motor Poland, jako czwarta kolejna stacja Toyoty w Polsce. 1 grudnia 1998 roku siedziba firmy została przeniesiona z ulicy Przybyszewskiego do nowego kompleksu w Rzgowie, wybudowanego przy wylotowej z Łodzi na południe trasie A1. Nawiasem mówiąc, od tamtego czasu komplekst został poważnie rozbudowany. Obecnie jest to jeden z największych salonów Toyoty w Polsce, ma blisko 1000 mkw. Wcześniej przez kilka lat firma miała również salon sprzedaży przy ulicy Piotrkowskiej.

W Rzgowie, oprócz sprzedaży nowych samochodów, działa serwis mechaniczny gwaranycjny i pogwarancyjny, blacharsko-lakierniczy oraz sprzedaż samochodów używanych. Prowadzona jest także sprzedaż samochodów dostosowanych dla osób niepełnosprawnych. Oprócz tego firma oferuje szereg innych usług, jak np. finansowanie, leasing oraz ubezpieczenie, związane z zakupem bądź naprawą samochodu. Poza tak już oczywistym, jak możliwość otrzymania na czas naprawy samochodu zastępczego, AMX proponuje np. usługę "door to door" dla klientów korporacyjnych oraz indywidualnych, darmowy dowóz taksówką do centrum miasta dla klientów serwisu.

Mało kto wie, ale handlowiec z AMX może przyjechać w dogodnym terminie pod wskazany adres wybranym modelem samochodu testowego po to, by zaprezentować auto na miejscu oraz odbyć nim jazdę testową.

Wideo

Dodaj ogłoszenie