Krótki wyjazd za miasto? Zadbaj o ubezpieczenie domu!

Materiał informacyjny Warty
Ciepłe dni zachęcają do skorzystania z każdej możliwości wyjazdu i krótkiego urlopu. Tym bardziej, że stęsknieni jesteśmy teraz takich podróży. Wyjeżdżając, nawet na krótko zostawiamy dom, czy mieszkanie bez opieki, dlatego warto pomyśleć o dobrej polisie mieszkaniowej. Sprawdźcie, co polecamy, żeby spokojnie spędzić urlop!

Spokojny i bezpieczny urlop to nie tylko dostosowanie się obecnych norm sanitarnych. To również zadbanie o swój dom, który pod naszą nieobecność zostaje bez opieki. Nawet jeśli nie planujemy wyjazdu, warto pomyśleć o ubezpieczeniu swojego domu czy mieszkania. Jak pokazują dane Warty, w okresie wakacyjnym zgłaszanych jest dwa razy więcej szkód spowodowanych opadami deszczu, gradobiciem i huraganem, niż w pozostałej części roku. Podobnie jest ze szkodami, których przyczyną jest burza. Najczęstszym skutkiem uderzenia pioruna – aż 90% zgłoszeń - to tzw. szkody przepięciowe.

Wakacje od zmartwień

Zbliżający się urlop bardzo często powoduje w nas narastający niepokój. Zastanawiamy się, co będzie, jeśli pod naszą nieobecność pęknie rura albo ktoś włamie się do mieszkania.

Nasz niepokój jest całkowicie uzasadniony – mówi Michał Chojnacki, agent Warty w Łodzi – W domu nikogo nie będzie, a złodzieje nie wybierają się na urlop. Nie można również zapominać o skutkach coraz częściej występujących latem anomalii pogodowych. Najlepszym zabezpieczeniem jest polisa mieszkaniowa, np. Warty.

Ubezpieczenie Warta Dom Komfort jest na tyle szerokie, że pozwala ubezpieczyć praktycznie wszystko – nie tylko to, co posiadamy w domu - stałe elementy wyposażenia, sprzęt elektroniczny, meble, czy cenne przedmioty, ale też pozostawione na tarasie meble ogrodowe i narzędzia (np. kosiarkę), a nawet sprzęt sportowy, przenośny sprzęt komputerowy czy fotograficzny, który zabieramy ze sobą na wakacje! Ubezpieczenie pokryje również wspomniane wcześniej szkody przepięciowe, czyli gdy np. przepięcie spowodowane uderzeniem pioruna uszkodzi nasz komputer, lodówkę czy telewizor.

Pomoc specjalisty

Bardzo przydatną opcją jest możliwość korzystania z usług assistance. Dzięki niej, np. w przypadku zalania mieszkania, Warta zorganizuje i opłaci interwencję hydraulika, który naprawi np. pęknięty zawór, a jeśli szalejąca wichura zerwie rynnę, zorganizuje usługę dekarza, który ją zabezpieczy. I nawet nie trzeba będzie wracać z wakacyjnego wyjazdu. Wystarczy zostawić zaufanej osobie klucze i pełnomocnictwo do podejmowania decyzji w sprawach związanych z nieruchomością. Co ważne, taka polisa działa przez cały rok, a nie tylko podczas wakacji.

Ubezpieczysz się bez wychodzenia z domu

W czasach, gdy ograniczamy kontakty z innymi, wiele firm udostępnia swoje usługi zdalnie. Nie inaczej jest z zakupem ubezpieczenia. Domy i mieszkania możemy ubezpieczyć w Warcie zdalnie, wystarczy skontaktować się z agentem.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Zadzwoń, lub napisz maila do naszej ŁÓDZKA AGENCJA UBEZPIECZEŃ "PATRONAT", tel. 506 294 838, mail: aleksandrow@ubezpieczenia-lodz.pl
Odwiedź też nasz profil https://www.facebook.com/patronat.ubezpieczenia/ i stronę WWW https://ubezpieczenia-lodz.pl/

Dodaj ogłoszenie