Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kryptowaluty to przyszłość, od której nie uciekniemy. Zainteresowanie stale rośnie

AIP
Wirtualne waluty zrewolucjonizowały świat finansów. Właśnie dlatego nie można lekceważyć ich wpływu na światową gospodarkę- zauważają eksperci.
Wirtualne waluty zrewolucjonizowały świat finansów. Właśnie dlatego nie można lekceważyć ich wpływu na światową gospodarkę- zauważają eksperci. 123RF
Na świecie działa już ponad 4 tys kryptowalut. Codziennie za ich pośrednictwem dokonuje się ponad miliona transakcji. Niebezpieczne, niestabilne, wykorzystywane przez przestępców, a nawet... nielegalne – takie zarzuty najczęściej padają w kierunku kryptowalut. A mimo to nieustannie rośnie zainteresowanie wokół nich. - Brak zaufania do krpytowalut może być związane z naszą historią, ogólnie jesteśmy nieufnym- tłumaczy ekspert.

- Bitcoin jest na rynku już blisko 10 lat, każde państwo, każde społeczeństwo inaczej podchodzi do tego tematu. Stany Zjednoczone są dosyć progresywne, mają mocno restrykcyjne regulacje, ale Amerykanie są bardzo progresywni jeżeli chodzi o używanie kryptowalut i ich wiedzę na ten temat- tłumaczy w rozmowie z AIP Alex Strześniewski, CoinDeal.- Polska jest jednak trochę bardziej zacofana. Jest to bardzo ciekawe, ponieważ mamy niesamowitych deweloperów i takie same możliwości techniczne, dlatego chciałbym, żeby to się trochę wyrównało- dodaje.

Przeczytaj także:

Blockchain to ostatnio jedna z najmodniejszych technologii, która zdaniem wielu zmieni oblicze współczesnego świata. Gartner od kilku lat wskazuje blockchain wśród trendów technologicznych, które mają szansę wpłynąć na sposób funkcjonowania firm i poprawę jakości życia. Wg IDC do 2020 roku wydatki na rozwiązania bazujące na technologii blockchain sięgną w Europie 3,5 mld dol, co stanowi wzrost z prędkością 80,2 proc. rdr.

Dlatego można zaryzykować stwierdzenie, że wirtualne waluty zrewolucjonizowały świat finansów. Właśnie dlatego nie można lekceważyć ich wpływu na światową gospodarkę- zauważają eksperci. W Polsce, podobnie jak w innych krajach wciąż nie doczekaliśmy się pełnych systemowych regulacji ich funkcjonowania, odpowiadających na potrzeby twórców i użytkowników.

- Brak zaufania do krpytowalut może być związane z naszą historią, ogólnie jesteśmy nieufnym narodem właśnie przez naszą historię. My zazwyczaj zaczynamy od takiego nastawienia :oj nie wiem” i musimy się otworzyć, zarówno na ludzi jak i na nowe technologie- tłumaczy ekspert.

Pozytywnymi cechami bitcoinów jest to, że waluta jest całkowicie zdecentralizowana, w założeniu nie jest uzależniona od jakiegokolwiek kraju, ma ogólnoświatowy zasięg, a część sklepów internetowych oraz innych podmiotów zaczęła dopuszczać bitcoiny jako środki płatnicze. Ponadto koszty użycia tej waluty są niskie. Brak jest opłat dodatkowych, transakcje są anonimowe i nie pozostawiają za sobą śladu. By dokonać transakcji potrzebne jest jedynie urządzenie mobilne z dostępem do Internetu.

- Jeżeli będziemy mieli większą świadomość na temat kryptowalut, to ludzie mocni w deweloperce, są mocnymi programistami, będą mogli przerzucić swoje siły działać na blockchainie i kryptowalutach. To jest przyszłość, nie uciekniemy od tego- dodaje Strześniewski.

Jak chronione są kryptowaluty? Podstawą jest technologia blockchain. W dużym uproszczeniu jest to cyfrowy zapis transakcji w systemie łańcucha bloków danych. Każda kolejna transakcja jest „dopisywana” do tego łańcucha. Kod źródłowy blockchainu danej kryptowaluty musi być publiczny, dzięki temu użytkownicy mogą śledzić zapis danych i wychwycić nadużycia.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Kryptowaluty to przyszłość, od której nie uciekniemy. Zainteresowanie stale rośnie - Strefa Biznesu

Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki