Kryzys, oszczędzamy!

  Kryzys, oszczędzamy!

  Jerzy Witaszczyk

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Tego jeszcze w Polsce nie było: pięcioro sportowców - łyżwiarzy i narciarzy zbiera przez internet pieniądze. Sportowcy mają na swych sportowych kontach znaczące osiągnięcia, ale na kontach w banku raczej pustawo. Jak przygotować się do Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2014 w Soczi?
  Jerzy Witaszczyk

  Jerzy Witaszczyk ©Grzegorz Gałasiński

  Związek Łyżwiarstwa Szybkiego przyznaje, że nie jest w stanie zapewnić im odpowiednich warunków. Pewnie związek narciarzy mówi to samo. Na internetowej stronie polakpotrafi.pl można było we wtorek przeczytać, że 153 osoby wsparły sportowców prawie 14 tysiącami.

  Dlaczego sportu nie wspiera Ministerstwo Sportu, jak to było w przeszłości? Otóż dlatego, że to już przeszłość. Teraz Ministerstwo Sportu ma na głowie inne wydatki niż wspieranie sportu. Na przykład dało 6 milionów na koncert Madonny, musi też płacić premie nadzorcom Basenu Narodowego. Skąd brać na sport?

  Brakuje nie tylko na sport. Bary mleczne zagrożone! - pisał niedawno "Fakt".
  Rząd chce zmniejszyć dotacje o 2 miliony, o 10 procent. Część tanich barów zniknie. Inne podniosą ceny. Gdzie będą stołować się najubożsi? Jak to gdzie? Na śmietniku! Pieniądze są potrzebne gdzie indziej. Na przykład 4 miliony ma kosztować zachwalanie fotoradarów w telewizji, co nam zafunduje Generalna Inspekcja Transportu Drogowego. Kierowca ukarany mandatem ma się cieszyć!

  Jak z powyższego widać, każdy obywatel musi zrozumieć, że kiedy państwo jest w kryzysie, ograniczanie wydatków na takie bzdury jak sport czy dopłacanie do barów mlecznych jest naturalną koleją rzeczy.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Jak zwykle

  kajtuś (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 3

  Ale cie schowali

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Jak zwykle

  kajtuś (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 3

  Ale cie schowali!

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo