Krzysztof Kwiatkowski doceniony przez "Politykę"

  Krzysztof Kwiatkowski doceniony przez "Politykę"

  Marcin Darda

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Krzysztof Kwiatkowski, były już poseł PO z Łodzi, a obecnie prezes Najwyższej Izby Kontroli znalazł się wśród dziesiątki najlepszych posłów w rankingu tygodnika "Polityka", w którym typują sprawozdawcy sejmowi.
  Krzysztof Kwiatkowski

  Krzysztof Kwiatkowski ©Bartłomiej Ryży/Polskapresse

  O Kwiatkowskim napisano, że był "(...) wyjątkowo pracowity i sprawny, także w kontaktach z opinią publiczną, co jest niezbędnym elementem skuteczności poselskiej pracy. O jego "mrówczej pracy" w Komisji Kodyfikacyjnej piszą prawie wszyscy sprawozdawcy. Także o tym, że "zanim coś skomentuje, zapoznaje się ze sprawą, weryfikuje dane". Powszechny ton dziennikarskich komentarzy: szkoda, że odchodzi do NIK. Zapewne lepszy komplement dla posła trudno znaleźć".

  Kwiatkowski w tym rankingu pojawił się po raz drugi z rzędu. Oprócz niego wyróżniono: Dariusza Rosatiego i Małgorzatę Kidawę-Błońską (oboje PO), Andrzeja Dudę (PiS), Małgorzatę Sekułę-Szmajdzińską i Leszka Millera (oboje SLD), Przemysława Wiplera (niez.), Franciszka Stefaniuka (PSL), Andrzeja Derę (Solidarna Polska) i Andrzeja Rozenka (Ruch Palikota). Przed laty, gdy PO była w opozycji, wyróżnienia w tym rankingu seryjnie zdobywał Cezary Grabarczyk.

  Sprawozdawcy przyznali też żółte kartki: wśród nominowanych, za nieobecności znalazła się m.in. była łódzka posłanka Joanna Kluzik-Rostkowska (PO), obecnie reprezentująca Śląsk.

  Spośród rzeczników klubów parlamentarnych pozytywne oceny zebrał tylko Rozenek, negatywnie oceniono m.in. łódzkiego posła SLD Dariusza Jońskiego.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (6)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Sprawny w kontaktach

  Kruk (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 2

  Niezwykle sprawny w komunikacji, glownie z lodzkimi urzednikami. Dostepne sa nagrania z tel komorkowych, gdzie zostawial informacje ze albo urzednik/urzedniczka panstwowy/a dostosuje sie do jego...rozwiń całość

  Niezwykle sprawny w komunikacji, glownie z lodzkimi urzednikami. Dostepne sa nagrania z tel komorkowych, gdzie zostawial informacje ze albo urzednik/urzedniczka panstwowy/a dostosuje sie do jego rzadan, albo poinformuje media i przedstawi odpowiednio sprawe (zona dziennikarka). zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  przyznaje tytuł zasłużonego dla ornitologii

  zxc (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

  gdyż słowiki fruwają na wolności.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Oczywiście że dla czerwonego szmatławca najlepszy poseł!

  romcio (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 1

  przecież jako min. sprawiedliwości zgodził się na badanie lotu wojskowego konwencją dla lotów cywilnych, co skutkuje brakiem możliwości odwołania się do międzynarodowych organizacji badających...rozwiń całość

  przecież jako min. sprawiedliwości zgodził się na badanie lotu wojskowego konwencją dla lotów cywilnych, co skutkuje brakiem możliwości odwołania się do międzynarodowych organizacji badających katastrofy lotnicze!. Oddał całe śledztwo w ręce Rosji, i tym samym uniemożliwił polskiej prokuraturze samodzielne badanie katastrofy smoleńskiej- uniemożliwił np. przeprowadzenie sekcji zwłok ofiar! A na krajowym podwórku wielkim Jego osiągnięciem było przeprowadzenie w błyskawicznym tempie zmiany kodeksu spółek handlowych, co zmusiło sąd do umorzenia sprawy przeciwko jednemu z polskich oligarchów- groziło mu parę lat więzienia!
  Tak, Pan K. Kwiatkowski z pewnością zasłużył sobie na duże wyróżnienie od red. Paradowskiej i czerwonej kliki!zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Hehe DŁ pokazuje koalicje

  fru (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

  Gazeta Prawna doceniła Zdanowską, ale o tym widać nie wypada pisać, bo tam piszą dobrze o tym, co SLD i frakcja prezesa NIK krytykuje.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  pamiętam jak polityka promowała pewnego lenia jako najlepszego posła

  tusku musisz (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 12 / 1

  od tego czasu przestałem czytać ten badziew

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  oko

  ok (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 2

  tylko karierowicz

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo