Ks. Isakowicz-Zaleski apeluje o szczepienie na koronawirusa osób z niepełnosprawnościami, ich opiekunów i bezdomych

Arkadiusz Biernat
Arkadiusz Biernat
W sieci pojawił się apel do ministra zdrowia dot. szczepień osób niepełnosprawnych i bezdomnych oraz pracowników jednostek dziennych
W sieci pojawił się apel do ministra zdrowia dot. szczepień osób niepełnosprawnych i bezdomnych oraz pracowników jednostek dziennych arc
Udostępnij:
Osoby z niepełnosprawnościami, ich opiekunowie, a także bezdomni powinni być szczepieni na koronawirusa w grupach "0" i "1". Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski wystosował apel do ministra zdrowia w imieniu organizacji pozarządowych i charytatywnych. Pod petycją w sprawie szczepień na Covid 19 osób z niepełnosprawnościami, bezdomnych oraz pracowników jednostek dziennych można podpisać się w internecie.

Ks. Isakowicz-Zaleski apeluje o szczepienie na koronawirusa osób z niepełnosprawnościami, ich opiekunów i bezdomych

W Polsce ruszyły szczepienia na koronawirusa. W pierwszej kolejności szczepionki trafiły głównie medyków. W kolejnych etapach przyjdzie czas na kolejne grupy np. seniorów.

Tymczasem w internecie można przeczytać apel do ministra zdrowia Adama Niedzieleskiego o jak najszybsze szczepienia również osób z niepełnosprawnościami, ich opiekunów.

- Zwracamy się z apelem, aby dobrowolnymi szczepieniami na Covid-19 objęci zostali w grupach „O” i „1” Narodowego Programu Szczepień, także pracownicy i uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej, Środowiskowych Domów Samopomocy, Świetlic Terapeutycznych, Dziennych Domów Seniora oraz Świetlic Opiekuńczo-Wychowawczych i innych dziennych placówek dla osób z niepełnosprawnościami. Tak jak to jest już w wypadku pracowników i mieszkańców Domów Pomocy Społecznej - czytamy.

Jak tłumaczą twórcy apelu, wspomniane placówki dzienne od wielu miesięcy muszą na podstawie decyzji poszczególnych wojewodów zawieszać i ograniczać swoją działalność.

- Jest to podyktowane troską o zdrowie i bezpieczeństwo uczestników, którymi są osoby z najróżniejszymi niepełnosprawnościami, często sprzężonymi. Niestety doprowadza to jednak do wielomiesięcznej izolacji, która ma bardzo negatywne skutki psychiczne i zdrowotne - czytamy dalej.

To dlatego też szybkie objęcie tych jednostek szczepieniami pozwoli na wznowienie działalności terapeutycznej i rehabilitacyjnej placówek, a co za tym idzie, na powrót do normalności.

Zdaniem pomysłodawców apelu podobny sposób szczepieniami powinni być objęci pracownicy i wolontariusze wszelkiego typu ośrodków dziennych i stacjonarnych dla ludzi bezdomnych, którzy zostali pominięci w rozporządzeniu o szczepieniach, a którzy wykonują bardzo ważną pracę społeczną.

- W porozumieniu z ich przedstawicielami, winno także opracować racjonalny system szczepienia samych ludzi bezdomnych, którzy w obecnej rzeczywistości czują się zagubieni i bezbronni. Jest to tym ważniejsze, że ludzie ci przemieszczają się po całym kraju i wielu wypadkach nie mają żadnego kontaktu ze służbą zdrowia - czytamy na koniec.

W apelu zadeklarowano chęć współpracy z ministrem zdrowia w zakresie troski o osoby niepełnosprawne i bezdomne.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Mikołajów i Odessa bramą do Morza Czarnego

Wideo

Materiał oryginalny: Ks. Isakowicz-Zaleski apeluje o szczepienie na koronawirusa osób z niepełnosprawnościami, ich opiekunów i bezdomych - Dziennik Zachodni

Komentarze 2

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

A czemu milczą ruchy pro-life!? Gdy chodzi o bezdomnych którzy nie doczekają poranka..gdy chodzi o wcześniaki przed 7 miesiącem życia których wg procedur szpitalnych się nie ratuje? ..bo to cholota, która chce prześladować kobiety i uwłaczać ich godności!

I
Inf

Sek w tym, że nie ma szczepionek

Przejdź na stronę główną Dziennik Łódzki
Dodaj ogłoszenie