18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Ks. Stasiak odprawił kolejną mszę: Suspensa jest nieważna, bo nie zrozumiałem dekretu [ZDJĘCIA+FILM]

  • Dziennik Łódzki

Matylda Witkowska

- Brałem silne leki, które działają jak narkotyk. Nie mogłem zrozumieć dekretu, więc jest nieważny – tłumaczy suspendowany ks. Jacek Stasiak z Aleksandrowa Łódzkiego. W niedzielę przewodniczył miejskim uroczystościom z okazji rocznicy II wojny światowej.

Mimo nałożonego przez abp. Marka Jędraszewskiego zakazu wykonywania czynności kapłańskich ks. Jacek Stasiak odprawił w niedzielę mszę św. w kościele św. Stanisława Kostki w Aleksandrowie. Mszy towarzyszyły miejskie uroczystości patriotyczne i z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego.

Ksiądz Stasiak zamiast kazania przeczytał list przeznaczony na niedzielę list pasterski Episkopatu Polski „Wychowywać do wartości”. Do sprawy kościoła św. Stanisława Kostki nawiązał podczas ogłoszeń duszpasterskich.

CZYTAJ TEŻ: Suspensa dla księdza z Aleksandrowa

- Tutaj na różne sposoby edukujemy i ewangelizujemy, także poprzez sztukę. To jest forma nowej ewangelizacji i pokazywania jak powinien wyglądać współczesny Kościół – mówił.

Sztuki na mszy nie brakowało. Urozmaicił ją występ żołnierzy z Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Na początek zaśpiewali Bogurodzicę, a podczas rozdawania komunii żołnierską pieśń „Dziś do ciebie przyjść nie mogę”. Krótki koncert pieśni żołnierskich dali też przed końcem mszy.

Podczas uroczystości kościół był pełen. W nabożeństwie udział wzięli lokalni politycy m.in. burmistrz Aleksandrowa Jacek Lipiński, posłanka PO Agnieszka Hanajczyk i starosta zgierski Krzysztof Kozanecki. Były też poczty sztandarowe szkół z Aleksandrowa i gminy. Tymczasem według Kościoła udział w takiej mszy to dla katolika grzech ciężki.

CZYTAJ TEŻ: Ksiądz Stasiak z Aleksandrowa złamał zakaz suspensy [ZDJĘCIA+FILM]

- Mieliśmy wątpliwości, czy dzieci powinny brać w tym udział – przyznaje Magdalena Puchalska, anglistka i opiekunka sztandaru w szkole podstawowej w Rąbieniu. – Ostateczną decyzję o przyjściu podjęliśmy po rozmowie z rodzicami, którzy wyrazili zgodę.

Ksiądz Jacek Stasiak otrzymał suspensę dwa tygodnie temu. Abp. Marek Jędraszewski zażądał od niego przeniesienia się do Łodzi i rezygnacji z działalności gospodarczej. Ks. Jacek Stasiak uważa, że chodzi o przejęcie przez Kościół odremontowanego przez niego kościoła św. Stanisława Kostki. Tydzień temu zapowiedział wytoczenie arcybiskupowi procesu o odszkodowanie.

Jak tłumaczył w niedzielę dziennikarzom, jego suspensa nie jest ważna, ponieważ w czasie odbierania decyzji biskupa miał ogląd rzeczywistości ograniczony przez silne lekarstwa przeciwbólowe.

- Można powiedzieć, że działają tak jak dość silny narkotyk. Jeśli podsuwa mi się do podpisania jakiś nakaz karny, którego treści nie jestem w stanie obiektywnie zrozumieć, to jest to tworzeniem fikcji i groteską – mówił po mszy św. dziennikarzom.

W poniedziałek o godz. 8 rano w sąsiedniej parafii św. Archaniołów abp. Marek Jędraszewski odprawi „oficjalną” mszę z okazji rozpoczęcia roku szkolnego.

W poniedziałek, ksiądz Jacek Stasiak ma być gościem w programie Tomasz Lis na żywo, który zostanie wyemitowany w TVP 2.

FILM WKRÓTCE

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

02.07.2016, 19:02

Stasiak do k-u-r-w-y nędzy nie rżnij cwaniaczku głupa. Działasz na własny rachunek. ale sie chociaz nie osmieszaj Ty i nie ośmieszaj naszego zapyziałego miasteczka

03.09.2013, 10:01

Oryginalna pieśń jak na komunię. Tylko w posoborowiu takie cuda są możliwe.

03.09.2013, 08:53

.

03.09.2013, 08:51

Zwłaszcza, że jak sam twierdzi, że miewa (cytat:) "ograniczone postrzeganie rzeczywistości"

02.09.2013, 20:50

W kaplicy cmentarnej nie odprawia się mszy tylko wystawia się trumnę do pożegnania.

02.09.2013, 16:51

Justyno! za dlugo rozprawiasz, a i tekst beznadzejny

02.09.2013, 15:54

To, co mnie niezmiernie irytuje w doniesieniach prasowych na temat aleksandrowskiej farsy z Panem Jackiem Stasiakiem w roli głównej, a burmistrzem L. i jego PO w tle to informacje o dzikich tłumach nawiedzających tę skromną uroczystość niedzielną, jaka odgrywa się co tydzień (bo mszą już nie jest na pewno) w kościele pw. św. Stanisława Kostki. Nie wiem czy należy mówić o tłumach w kościele, w którym mieści się jakieś 200 osób... Czysta manipulacja, standardowa zagrywka medialna. W parafialnym kościele na każdej mszy wiernych jest co najmniej 2x tyle, a samych mszy jest o 5 więcej, nie licząc tych w kaplicy cmentarnej. Ale tego (jak zwykle zresztą) obiektywna Pani Redaktor nie omieszkała sprawdzić. Jeśli chodzi o udział szkół w tej propagandowej szopce, to ze 100% pewnością mogę dodać, że duża część pracowników oświaty uczestniczy w niej tylko i wyłącznie z obawy przed utratą pracy, a co też innego może zrobić dyrektor szkoły będącej pod jurysdykcją burmistrza jak nie zgodzić się na udział w tym politycznym przedsięwzięciu? Proponuję dogłębną analizę tego donosu, Pani Redaktor. Pozdrawiam.

02.09.2013, 14:32

Co się dzieje w tej rzymsko katolickiej Stajni Augiasza?
Tygodnik Wprost donosi:
Łódzka kuria zabiera księdzu Jackowi Stasiakowi prawo do odprawiania mszy i grozi zesłaniem do stanu świeckiego. Ksiądz mówi, że to prawo rodem ze średniowiecza, i zamierza podać arcybiskupa do sądu. Za nierespektowanie oświadczeń medycznych, mobbing i jeszcze kilka innych rzeczy. Dziwne? Nie, biskup i ja jesteśmy równi wobec prawa Rzeczypospolitej – mówi ks. Stasiak. Że nikt wcześniej tego nie robił, a duchowni konflikty rozwiązywali we własnym gronie? Czasy się zmieniają – odpowiada. I dodaje: bez względu na konsekwencje, chciwość i kłamliwe oświadczenia biskupa będę robił to, co robię.

02.09.2013, 13:55

i wyciągania kasy za tzw. posługi zdzieracie za pogrzeby, chrzty, komunie. i inne takie. Ale teraz koniec nic nie dajecie tylko łapę wyciągacie. Stasiak coś jednak daje bo ludziska tłumnie odwiedzają jego kazania.

02.09.2013, 13:16

ks.Stasiak to wspaniały duchowny,trzeba mu pomóc.Oby kuria to zrozumiała.Inni ks.są też bisnesmenami o tym kuria na pewno wie.

02.09.2013, 11:15

"- Mieliśmy wątpliwości, czy dzieci powinny brać w tym udział – przyznaje Magdalena Puchalska, anglistka i opiekunka sztandaru w szkole podstawowej w Rąbieniu. – Ostateczną decyzję o przyjściu podjęliśmy po rozmowie z rodzicami, którzy wyrazili zgodę."

Magdaleno posyłasz dzieciaki na msze i nie masz wątpliwości, a do stasiaka masz? Współczuję twoim dzieciom

02.09.2013, 10:48

największym cwaniakiem i biznesmenem jest papież. Tylko pierdzieli głupoty a nikomu nie pomógł. Pardon pomógł głupolom co sikają w majty z wdzięczności za "dobre słowo".

02.09.2013, 09:20

Stasiak to cwaniak i każdy o tym wie, ale gdzie ty człowieku się dowiedziałeś, że burmistrz to były "komunistyczny" prokurator...?? Przecież jest za młody na to by pracować w czasach PRL?? Studia skończył w 89!!! Oj lubimy sobie podkolorować historyjkę...żeby było dramatycznie...

02.09.2013, 07:34

... to się leczy !!!

02.09.2013, 06:43

"BiznesmenT" - - teraz wiadomo , dlaczego " ja" to wielka d....po 3-ech klasach podstawówki i jednej kościelnej "indywidualnej" w pakamerze biskupa .
Nie masz głupola ponad katola !

02.09.2013, 05:40

No i objawił się nowy celebryta, który za nic ma kościół i wiernych.

02.09.2013, 05:17

nic dziwnego ,ze miejscowe "władze" wspierają pseudo-duchownego. A dzieje się tam mnóstwo dziwnych rzeczy wystarczy choćby przypomnieć masowe łamanie praw człowieka poprzez przetrzymywanie zwabionych do Polski filipińczyków w nieludzkich warunkach i poddawanie ich niewolniczej pracy .jakoś Stasiak nie upominał się o ich prawa - robili to inni księża. Stasiak należy do miejscowej kliki- burmistrz to były prokurator ( komunistyczny ) posłanka z nim mieszka , a Stasiak dał się poznać już kiedy robił "interesy " w Łodzi prowadząc jedna z księgarni . uczciwości nie grzeszy a co do kapłaństwa -przecież on nawet przygotowania do posługi nie ma . Tomasz Lis lituje się nad jego losem i zapowiada poruszenie tego tematu w swoim programie . A to już najgorsza rekomendacja . Jeśli wsparcia udziela facet o morale Lisa to jest to pocałunek śmierci .Biskup Jędraszewski to ideowy człowiek , dlatego próbuje zrobić porządek z pseudo-księdzem i jego podejrzanymi interesami. okoliczni geszefciarze i ich poplecznicy bronią cwaniaka przebranego w sutannie bo im jest potrzebny . Pozostaje trzymać kciuki za konsekwencje arcybiskupa .

02.09.2013, 05:12

nic dziwnego ,ze miejscowe "władze" wspierają pseudo-duchpwnego. A dzieje sie tasm mnóstwo dziwnych rzeczy wystarczy choćby przypomnie masowe łamanie praw człowieka poprzez przetrzymywanie zwabionych do Polski filipińczyków w nieludzkich warunkach i poddawanie ich niewolniczej pracy .jakoś Stasiak nie upominał się o ich prawa - robili to inni księża. Stasiak należy do miejscowej kliki- burmistrz to były prokurator ( komunistyczny ) posłanka z nim mieszka , a Stasiak dał się poznać już kiedy robił "interesy " w Łodzi prowadząc jedna z księgarni . uczciwości nie grzeszy a co do kapłaństwa -przecież on nawet przygotowania do posługi nie ma . Tomasz Lis lituje się nad jego losem i zapowiada poruszenie tego tematu w swoim programie . A to już najgorsza rekomendacja . Jeśli wsparcia udziela facet o morale Lisa to jest to pocałunek śmierci .Biskup Jędraszewski to ideowy człowiek , dlatego próbuje zrobić porządek z pseudo-księdzem i jego podejrzanymi interesami. okoliczni geszefciarze i ich poplecznicy bronią cwaniaka przebranego w sutannie bo im jest potrzebny . Pozostaje trzymać kciuki za konsekwencje arcybiskupa .

02.09.2013, 01:34

Bóg jest miłością, a z twojego wpisu zionie nienawiść do "wyrodnego księdza uzurpatora". "Wierni nie rozumieją, że biorą udział w akcji promocyjnej produktu usługowego, świeckiej akademii. Stawiają się poza wspólnotą Kościoła." Jak zatem rozumiesz słowa: "Gdzie dwóch jest zebranych w moje imię, tam Ja jestem pośród nich"? Nie musimy się zbierać w imię arcybiskupa, aby z nami był Chrystus.

02.09.2013, 00:02

KOŚĆIÓŁ LIPERALNY=WOLNy ALE CzERWONY=PRYWATNY FOOLwarK ANARCHISTÓW.

01.09.2013, 23:20

Wchodzenie do Kościoła powinno być poprzedzone sprawdzeniem dowodu osobistego lub paszportu ? Czy Pana myślenie mieści się w jakiś ramach
rozsądku ?

01.09.2013, 21:48

Wśród kryteriów rozeznawania duchów jest też: "milsze [Bogu] posłuszeństwo niźli nabożeństwo".

01.09.2013, 20:33

Przerobić wszystkie kościoły na bary!

01.09.2013, 20:20

Trzymajmy się faktów:
1. Ksiądz Stasiak nie rozumie co się do niego mówi bo jak sam mówi jest "naćpany lekami".
2. Jedyny argument księdza Stasiaka to tłumaczenie, że kuria chce odebrać kościół ewangelicki - TO BZDURA - czy ma na to jakiś dowód? Dzisiejsza ewangelia jest o pokorze ... chyba jej nie czytał!
3. Z ukrycia wyszedł burmistrz Lipiński - zmusza do grzechu katolicką młodzież oraz nauczycieli którzy podlegają mu służbowo - WSTYD!!!
4. W tym kościele jest niewielu Aleksandrowian - skąd oni ich dostarczają?

01.09.2013, 19:33

No prosta sprawa - przerobić ten kościół na meczet albo synagogę , albo na jedno i drugie w dwójcy jedyne.