Ksiądz Burski będzie patronem ronda w Wadlewie

  Ksiądz Burski będzie patronem ronda w Wadlewie

  Grzegorz Maliszewski

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Ksiądz Jarosław Burski, tragicznie zmarły przed dwoma laty proboszcz parafii w Wadlewie, zostanie patronem ronda w tej miejscowości. Na ten pomysł wpadła grupa parafian oraz przyjaciele księdza Burskiego. Pomysł zyskał akceptację radnych gminy i w najbliższą niedzielę rondo oficjalnie będzie miało za patrona zmarłego kapłana.
  Ksiądz Jarosław Burski zmarł w wieku 49 lat

  Ksiądz Jarosław Burski zmarł w wieku 49 lat ©Dariusz Śmigielski

  - Ksiądz Jarek zasłużył sobie na to - mówi Bożena Zielińska, wójt gminy Drużbice. - Zapamiętamy go przede wszystkim dzięki jego działalności.

  Jak dodaje, wybranie na patronem ronda proboszcza to inicjatywa mieszkańców Wadlewa. Radni i gmina nie mieli nic przeciwko takiemu pomysłowi i dlatego podjęto uchwałę w tej sprawie. Żaden rajca nie był przeciw. Wybór zmarłego księdza na patrona mieszkańcy uzasadniają również tym, że proboszcz był zaangażowany przez wiele lat w walkę o budowę ronda na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 12 i wojewódzkiej 485 (Bełchatów - Pabianice) w Wadlewie.

  Podczas niedzielnych uroczystości odprawiona zostanie msza święta, a w południe rondo i tablice informacyjne zostaną poświęcone.

  Ksiądz Jarosław Burski zginął w wypadku motocyklowym w lipcu 2011 roku. Od 2002 roku był proboszczem parafii Świętego Floriana w Wadlewie. Słynął z prowadzenia działalności społecznej, m.in. organizował spotkania młodzieży, wycieczki dla parafian oraz kino w Wadlewie. Kochał muzykę, dlatego organizował koncerty w parafii. Miał także wiele pasji. Brał udział w rajdach samochodowych, nurkował, chodził po górach i fotografował.

  ZOBACZ: Pogrzeb księdza Burskiego (ZDJĘCIA+FILM)

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo