Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ksiądz handlował narkotykami. Policja z Radomska zatrzymała proboszcza handlującego marihuaną. Przyznał się do winy. Informacje 26.03.2020

kg
Ksiądz handlował narkotykami. Proboszcz z parafii koło Radomska (w Jedlnie Pierwszym, gmina Ładzice) przyznał się do posiadania marihuany, a także handlu narkotykiem. Sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa w Radomsku.

6 marca Prokuratura Rejonowa w Radomsku wszczęła śledztwo w sprawie udzielania środków odurzających w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. W toku postępowania postawiono łącznie 9 zarzutów czterem osobom. Tylko wobec jednej z nich Arkadiusza P. sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na 3 miesiące. Pozostałe osoby otrzymały policyjny dozór.

W toku dalszych czynności prokuratury 18 marca zatrzymano także proboszcza parafii w Jedlnie Pierwszym Tomasza Ś. Ujawniono, że był on adresatem przesyłki, w której znajdowały się środki odurzające. Ksiądz usłyszał zarzut posiadania i nielegalnego obrotu środkami odurzającymi.

CZYTAJ INNE ARTYKUŁY

- Podejrzany przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, zakazu opuszczania kraju oraz zabezpieczenie mienia w wysokości 5 tys zł na poczet przyszłych kar - informuje prokurator Jacek Bocianowski z radomszczańskiej prokuratury. - Posiadanie środków odurzających zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności, zaś obrót do 5 lat. Sprawa jest rozwojowa.

Do czynu duchownego odniosła się archidiecezja.

- Archidiecezja Częstochowska, do czasu wyjaśnienia stawianych duchownemu zarzutów i dla dobra śledztwa, powstrzymuje się od wszelkich komentarzy na ten temat - czytamy w oświadczeniu. - Duchowny został natychmiast zawieszony w pełnieniu obowiązków duszpasterskich i zwolniony z urzędu proboszcza, pozostając do dyspozycji policji i prokuratury, a administrację parafią i troskę o nią przejął dziekan miejscowego dekanatu. Współpracujemy z organami śledczymi w celu przeprowadzenia niezbędnych czynności, oczekując na wyniki ich działań, które będą podstawą do ewentualnego podjęcia dalszych konsekwencji kanonicznych.

od 7 lat
Wideo

Dziennik Bałtycki. Pod Chojnicami wykopano samolot z II wojny

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki