Ksiądz zatrzymany za jazdę po pijanemu, usłyszał...

  Ksiądz zatrzymany za jazdę po pijanemu, usłyszał prokuratorski zarzut

  Jarosław Kosmatka

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Ks. Stefan B. został w czwartek zatrzymany za jazdę po pijanemu

  Ks. Stefan B. został w czwartek zatrzymany za jazdę po pijanemu ©Mariusz Martynelis

  Wikariusz jednej z łódzkich parafii usłyszał w poniedziałek po południu zarzut prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości. Duchowny został zatrzymany przez policję w ubiegłym tygodniu na ul. Sienkiewicza.
  Ks. Stefan B. został w czwartek zatrzymany za jazdę po pijanemu

  Ks. Stefan B. został w czwartek zatrzymany za jazdę po pijanemu ©Mariusz Martynelis

  - Za przestępstwo prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi podejrzanemu Stefanowi B. kara grzywny, ograniczenia lub nawet pozbawienia wolności do lat dwóch - mówi Krzysztof Kopania, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

  Ksiądz został zatrzymany w ubiegły czwartek. Jechał swoim autem i w tym czasie rozmawiał przez telefon. Został zatrzymany do kontroli przez policjantów, którzy ci zauważyli jego wykroczenie. Po badaniu alkomatem okazało się, że jest pijany, miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

  Ksiądz przyznał się do stawianego zarzutu. Łódzka kuria nie informuje jeszcze o decyzjach administracyjnych względem księdza.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (14)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Pijany jak ksiądz

  o.Misjonarz (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Ja, ks. Stefan Bujak, przepraszam za moje bardzo nieodpowiedzialne i niegodne zachowanie cały Kościół Łódzki – najpierw Ks. Arcybiskupa, Ks. Arcybiskupa Seniora, Ks. Biskupów Pomocniczych,...rozwiń całość

  Ja, ks. Stefan Bujak, przepraszam za moje bardzo nieodpowiedzialne i niegodne zachowanie cały Kościół Łódzki – najpierw Ks. Arcybiskupa, Ks. Arcybiskupa Seniora, Ks. Biskupów Pomocniczych, Kapłanów, Siostry Zakonne, całe Grono Pedagogiczne szkoły, w której uczyłem, wszystkich Uczniów i cały Lud Boży.
  Ojcowie Kościoła uczą, a zwłaszcza św. Augustyn, że my męczymy się przebaczaniem, ale Bóg nigdy nim się nie męczy. Dlatego pokornie proszę wszystkich o przebaczenie dla mnie.
  Pragnę poinformować, że auto, którym jeździłem zostanie sprzedane, a uzyskane z tej sprzedaży pieniądze przekażę na cele realizowane przez Caritas Archidiecezji Łódzkiej.
  =============
  Przepraszam i dziękuję
  Ks. Stefan Bujakzwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  wybiorczość

  Władyslaw (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  Pewne wpisy znikają, pewne zostają -typowa wstrętna manipulacja dziennikarska

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Będzie "pokazówka"?

  belfer (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 2

  Szczerze mi żal tego księdza. Zrobił coś złego, to nie ulega wątpliwości. Tylko, że przy okazji stał się sam ofiarą pewnej nagonki i pokazówki. Z kościoła zrobiono dyżurnego chłopca do bicia i jemu...rozwiń całość

  Szczerze mi żal tego księdza. Zrobił coś złego, to nie ulega wątpliwości. Tylko, że przy okazji stał się sam ofiarą pewnej nagonki i pokazówki. Z kościoła zrobiono dyżurnego chłopca do bicia i jemu się teraz też obrywa. Gdyby o każdym zatrzymanym pijanym kierowcy pisano po 2-3 artykuły w każdej lokalnej gazecie, to brakłoby miejsca na cokolwiek innego. Znam tego kapłana i tak jak każdy kto miał z nim stycznośc powiem, że to niezwykle sympatyczny, duchowny mający świetny kontakt z ludźmi, z młodzieżą, z grupami działającymi przy kościele. Jego słabośc do alkoholu to jedno, a jego powołanie kapłańskie to drugie. Poniesie karę jaką przewiduje prawo, a może nawet surowszą. Niestety zauważam tu chęć dokonania linczu, a przynajmniej jakiegoś publicznego upokorzenia. Powtórzę za Ewangelią: "Kto jest bez winy, nie pierwszy rzuci kamień". zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  jest o czym mówić i pisać

  . (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Bardzo dobrze,że o tej grupie społecznej co z ambony stara się nauczać ludzi nie daje z siebie żadnego dobrego przykładu pisze prasa i mówią media. Przecież to nie inni pijani kierowcy przysięgali...rozwiń całość

  Bardzo dobrze,że o tej grupie społecznej co z ambony stara się nauczać ludzi nie daje z siebie żadnego dobrego przykładu pisze prasa i mówią media. Przecież to nie inni pijani kierowcy przysięgali czystość i życie konsekrowane. Jak uważa ,że w tym zawodzie nie sprawdza się pod względem nadużywania alkoholu, seksu i rozpusty to niech rozbierze czarny kitel i stanie się wolnym człowiekiem ,gdzie prasa i media nie będą go napastować z uwagi na zawód wykonywany w miejscu pracy jakim jest dla niego kościół. Z odwagą jestem skłonna rzucić w niego kamień ponieważ jestem bez absolutnej winny i nie prowadzę życia w takiej pruderii jak księża.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  publikacja danych i wizerunku

  ja (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

  i to nie tylko w wypadku księdza, ale każdego pijaka za kółkiem na jego koszt, to jedyny sposób aby ludzie zaczęli myśleć przed jazdą po pijaku.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  No a co na to kuria???

  sklave

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 3

  Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź od 2011 r. żyje w okazałej rezydencji. Po ogrodach okalających pałac spaceruje nawet stado danieli!
  Czy to właśnie tu odbywały się libacje, o których pisał „Wprost”?...rozwiń całość

  Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź od 2011 r. żyje w okazałej rezydencji. Po ogrodach okalających pałac spaceruje nawet stado danieli!
  Czy to właśnie tu odbywały się libacje, o których pisał „Wprost”? Tygodnik dotarł do księży, którzy zarzucają arcybiskupowi dyktatorski styl władzy, hulaszczy tryb życia i słabość do mocnych trunków.
  więcej:
  Przepych i rozmach zamiast pokory i skromności.
  sklave.manifo.głównazwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  .

  xyz (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 2

  Mimo wszystko szkoda mi Go,że nie znalazł w sobie siły bo ogarnąć alkoholizm [bo pewnie jest alkoholikiem] i musiało się coś takiego stać,rana dla Kościoła,aby się ocknął. Oby się ocknął!.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ukręcą

  n (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 3

  n

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ukręcą

  n (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 3

  n

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nie ukręcą

  wikary (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3

  sam sobie winien.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  z nudów

  dominikanin (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 5

  chleją,ruchają na lewo i prawo i do dominikańskich dzieci się dobierają!!


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  to oni

  . (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Chleją ruchają i płodzą dzieci, tak przedstawia się wizerunek księdza .RZygam NA TYCH LUJI.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo