Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kto popiera uchwały "anty-LGBT"? Powstała "mapa nienawiści"

o
Kto głosował za uchwałą "anty-LGBT"? Powstała "mapa nienawiści".
Kto głosował za uchwałą "anty-LGBT"? Powstała "mapa nienawiści". Andrzej Banas / Polska Press
Aktywiści stworzyli mapę samorządów, które przyjęły tzw. uchwały anty-LGBT i policzyli radnych, którzy głosowali za ich przyjęciem. Niepokojące dla nich jest to, że takim ruchom nie sprzeciwiają się w wyraźny sposób przedstawiciele partii, które deklarują poparcie dla środowiska LGBT.

Interaktywny „atlas nienawiści” pokazuje samorządy, w których przyjęto uchwałę „anty-LGBT”. Obecnie to 93 samorządy – w tym 5 województw, w których uchwały zostały przegłosowane przez radnych sejmików. Aktywiści wskazują, że samorządy z przyjętą uchwałą stanowią 30 proc. obszaru Polski – podaje Onet.

Uchwały „anty-LGBT” są przyjmowane dzięki głosom radnych PiS – 838 z nich głosowało za przyjęciem uchwał w swoich miastach, gminach, powiatach i województwach.

PiS jest głównym motorem rezolucji. Dominuje nad radnymi z pozostałych komitetów zarówno pod względem bezwzględnej ilości głosów, jak i mobilizacji swoich radnych – wskazują aktywiści z Monitoringu stref anty-LGBT.

Poparcie dla uchwał wyrażają także lokalne komitety oraz PSL – za przyjęciem uchwał głosowało odpowiednio 437 i 133 radnych – czytamy w Onecie.

Aktywiści zwracają uwagę na to, że brak sprzeciwu ze strony radnych Koalicji Obywatelskiej i lewicy. Choć tylko jednostkowe przypadki głosują za przyjęciem uchwał „anty-LGBT”, to nie ma z ich strony wyraźnej negatywnej reakcji. Na sesjach, na których uchwały były przyjmowane, nie było aż 40 radnych KO. Spośród radnych lewicy, pięciu nie oddało głosu, a tyle samo głosowało „za”. Dwie osoby wstrzymały się od głosu.

Źródło: Onet

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Kto popiera uchwały "anty-LGBT"? Powstała "mapa nienawiści" - Kurier Poranny

Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki