MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kto się boi Virginii Woolf w Teatrze Muzycznym w Łodzi. Spektakl gościnnie wystawia Teatr Polonia Krystyny Jandy

Aida Stępniak
Premiera spektaklu odbyła się dwa lata temu, tłumaczem sztuki i reżyserem jest Jacek Poniedziałek
Premiera spektaklu odbyła się dwa lata temu, tłumaczem sztuki i reżyserem jest Jacek Poniedziałek materiały prasowe/Kasia Chmura-Cegiełkowska
W najbliższy poniedziałek na scenę Teatru Muzycznego zawita gościnne przedstawienie warszawskiego Teatru Polonia Krystyny Jandy. Będzie to widowisko „Kto się boi Virginii Woolf” na podstawie tekstu Edwarda Albeego. Tłumaczenie sztuki na język polski oraz reżyserię przedstawienia wziął na warsztat Jacek Poniedziałek.

Akcja sztuki rozgrywa się nocą w kampusie niedużej szkoły wyższej. Para małżeńska o długoletnim stażu, Marta oraz George, podejmuje w swoich progach innych, młodszych małżonków - Nicka i Skarbie. Ci ostatni staną się nie tylko świadkami, ale i uczestnikami kłótni gospodarzy, przez co będą mieli okazję przekonać się, że także ich relacji nie można nazwać idealną. Noc pełna alkoholu i rozgoryczenia, podczas której uczestnicy będą prowadzili tajemniczą, dziwną grę, doprowadzi do ujawnienia pieczołowicie ukrywanych tajemnic oraz obalenia z troską utrzymywanych pozorów.

Reżyser spektaklu, Jacek Poniedziałek, w 1990 roku ukończył krakowską PWST, w tym samym czasie zadebiutował na scenie krakowskiego Teatru im. Juliusza Słowackiego jako Jaśko w „Apokryfie wigilijnym” w reżyserii Marka Fiedora. Występował również na deskach krakowskiego Teatru Starego im. Heleny Modrzejewskiej, stołecznych teatrów Narodowego, Rozmaitości i Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza. Współpracował z Krzysztofem Warlikowskim, zdobył również uznanie jako tłumacz (m.in. tekstów Tennessee’go Williamsa - w 2012 roku został wydany zbiór „Tramwaj zwany pożądaniem” w jego tłumaczeniu). Z kolei jego projekty reżyserskie można było oglądać między innymi w Opolu w Teatrze im. Jana Kochanowskiego, gdzie w 2014 roku miał premierę spektakl „Szklana menażeria”.

W Teatrze Polonia widowisko „Kto się boi Virginii Woolf” miało premierę 29 stycznia 2016 roku. Scenografię i kostiumy stworzył Michał Korchowiec. W obsadzie znaleźli się Ewa Kasprzyk, Krzysztof Dracz, Agnieszka Więdłocha i Agnieszka Żulewska oraz Antoni Pawlicki i Piotr Stramowski. W Łodzi publiczność będzie miała okazję oglądać na scenie Ewę Kasprzyk, Krzysztofa Dracza, Agnieszkę Więdłochę i Antoniego Pawlickiego.

Spektakl „Kto się boi Virginii Woolf” będzie można obejrzeć w poniedziałek 26 lutego w Teatrze Muzycznym (ul. Północna 47/51). Początek pierwszego pokazu o godz. 17, początek drugiego pokazu o godz. 20.30. Bilety kosztują 60, 80, 100 i 120 zł, można je nabyć u organizatora wydarzenia (Promoton, ul. Piotrkowska 173, wejście nr 2, I piętro), w kasie Teatru Muzycznego oraz za pośrednictwem witryn internetowych www.bilety24.pl, www.ebilet.pl oraz www.kupbilecik.pl. Widowisko jest przeznaczone dla widzów od 15 lat.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki