Kto zapłaci za te palce?

  Kto zapłaci za te palce?

  Sławomir Sowa

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Jeśli Jarosław Kaczyński na konferencji prasowej ogłasza, że partia zbierze pieniądze i zapłaci za szpitalne leczenie 23-letniego Dominika, którego były pracodawca omal nie pozbawił palców, to z daleka śmierdzi to politycznym rozgrywaniem cudzego nieszczęścia.
  Sławomir Sowa

  Sławomir Sowa ©Grzegorz Gałasiński

  Dominik pracował na czarno, nie był ubezpieczony i wyszło na to, że kilkanaście tysięcy złotych za leczenie powinien zapłacić sam.

  Polityczne zyski, które przyświecają Kaczyńskiemu, są oczywiste. Wstrząsająca historia nagłośniona przez media, obojętne wobec nieszczęścia instytucje państwa i partia, która umie pochylić się nad skrzywdzonym człowiekiem. Takie rzeczy wpływają na notowania w sondażach.

  Ale czy dla Dominika, który stoi przed wyborem "palce albo pieniądze", mają znaczenie czyjeś polityczne intencje? Liczy się tylko jedno - że będzie zdrowy i nie będzie musiał płacić.

  Jest też coś, nad czym warto pomyśleć. Może Kaczyński ma rację, domagając się, aby nieubezpieczone ofiary przestępstw, były jednak leczone na koszt państwa?
  Co sprytniejsi, pracując na czarno, i tak rejestrują się w urzędach pracy właśnie dla ubezpieczenia zdrowotnego. Czyli, że za ich ewentualne leczenie też płaci ktoś, kto uczciwie odprowadza składkę zdrowotną. Ale ponieważ nikt nie wie, ilu takich pracujących na czarno odhacza się w pośredniaku dla ubezpieczenia, to wszyscy udają, że system działa dobrze.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  To niech zapłaci "bezpartyjny" NFZ

  sPOko (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3

  .

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo