Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kto zarobił najwięcej, a kto najmniej w pandemicznym 2020 roku? Przedstawiamy najnowszy RANKING BRANŻ z ubiegłego roku

Alicja Zboińska
Alicja Zboińska
Poniżej przedstawiamy wysokość wynagrodzenia w najlepiej i najgorzej opłacanych branżach w pandemicznym 2020 roku. Można zobaczyć, ile wynoszą przeciętne zarobki w danej branży i porównać ze swoją pensją. Pozwoli to odpowiedzieć na pytanie, czy zarabia się więcej czy mniej niż przeciętnie w danej branży.Czytaj dalej
Poniżej przedstawiamy wysokość wynagrodzenia w najlepiej i najgorzej opłacanych branżach w pandemicznym 2020 roku. Można zobaczyć, ile wynoszą przeciętne zarobki w danej branży i porównać ze swoją pensją. Pozwoli to odpowiedzieć na pytanie, czy zarabia się więcej czy mniej niż przeciętnie w danej branży.Czytaj dalej Archiwum
Większość ubiegłego roku upłynęła pod znakiem pandemii koronawirusa, która miała negatywny pływ na wiele dziedzin gospodarki, w tym rynek pracy. Przybyło bezrobotnych, w firmach korzystających z tarcz antykryzysowych obniżono zarobki. Mimo to w pewnych branżach sytuacja jest znacznie lepsza niż ogółem.

Zestawienie najlepiej i najgorzej opłacanych branż przygotowali specjaliści z portalu wynagrodzenia.pl. Jak informuje Monika Czepiel, autorka raportu, w gronie najlepiej zarabiających znaleźli się pracownicy z branży IT oraz z sektora bankowości. W zupełnie innej sytuacji są natomiast pracownicy z sektorów usługi dla ludności, nauka i szkolnictwo oraz kultura i sztuka.

By zobaczyć zestawienie najlepiej i najgorzej wynagradzanych branż w czasie pandemii koronawirusa, prosimy kliknąć w przycisk

Różnice w wysokości zarobków między najlepiej opłacanymi branżami a tymi najgorzej opłacanymi są bardzo duże i wynoszą aż 42 proc. Trzeba także pamiętać o tym, że podane kwoty są przeciętnymi dla całej branży, czyli zawierają wysokość pensji i najlepiej i najgorzej zarabiających osób w danym sektorze. Różnice w pensji osób na podstawowych stanowiskach a kierowniczych i dyrektorskich są duże.

Dyrektor dyrektorowi nierówny

Jak wynika z zestawienia, duże różnice w wysokości pensji występują nie tylko w przypadku samych branż, ale także konkretnych stanowisk z nimi związanych. W grę wchodzą jednak niespodzianki.

- Dyrektorzy w bankowości zarabiali o 25 proc. więcej niż dyrektorzy w IT - informuje Monika Czepiel. - Jednak na pozostałych szczeblach organizacji wynagrodzenia w IT były wyższe. Zarówno w IT jak i bankowości widać większe różnice w poziomie zarobków pomiędzy kolejnymi szczeblami zatrudnienia niż w przypadku nauki i szkolnictwa czy kultury i sztuki.

Największe dysproporcje w wynagrodzeniach pomiędzy najwyżej i najniżej opłacanymi branżami - jak zaznaczają specjaliści - widoczne są właśnie na szczeblu dyrektorskim. Dyrektorzy w bankowości zarabiali trzy razy więcej niż dyrektorzy zatrudnieni w nauce i szkolnictwie. W przypadku pozostałych stanowisk tak dużych różnic się nie odnotowuje.

Zobacz również

Horoskop marzec 2021: Dla kogo wiosna będzie szczęśliwa?

od 12 lat
Wideo

Protest w obronie Parku Śląskiego i drzew w Chorzowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki