Kutnowski poseł Tadeusz Woźniak został szefem Rady Służby...

  Kutnowski poseł Tadeusz Woźniak został szefem Rady Służby Publicznej

  Tomasz Dębowski

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Poseł Tadeusz Woźniak

  Poseł Tadeusz Woźniak ©Fot. archiwum

  Tadeusz Woźniak, poseł PiS z ziemi kutnowskiej, został przewodniczącym Rady Służby Publicznej. Zastąpił zmarłego Artura Górskiego
  Poseł Tadeusz Woźniak

  Poseł Tadeusz Woźniak ©Fot. archiwum

  Decyzję o powołaniu posła Woźniaka na szefa Rady Służby Publicznej podjęła premier Beata Szydło. Rada ta jest nowym ciałem opiniodawczo-doradczym. Powstała w wyniku znowelizowania ustawy o służbie cywilnej i ma być wsparciem dla premiera. Ma wyrażać swoje opinie m.in. w sprawach dotyczących służby publicznej, projektów programu zarządzania zasobami ludzkimi w służbach publicznych, projektu ustawy budżetowej w części, która dotyczy służby cywilnej oraz corocznego wykonania budżetu państwa w tym zakresie.

  Rada ocenia również przebieg postępowań kwalifikacyjnych w służbie cywilnej. Ponadto jej przewodniczący wchodzi w skład Rady Krajowej Szkoły Administracji Publicznej (RKSAP).

  PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Wojewoda łódzki odwołuje starostę kutnowskiego, a on rządzi dalej

  Poseł Tadeusz Woźniak to znany polityk z regionu kutnowskiego, który od marca tego roku był wiceprzewodniczącym Rady Służby Publicznej. Teraz zastąpił na stanowisku byłego przewodniczącego Artura Górskiego, który zmarł na początku kwietnia.

  Woźniak jest historykiem, ukończył Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Olsztynie. Ma za sobą także studia podyplomowe z zakresu administracji na Uniwersytecie Warszawskim i w Wyższej Szkole Administracji Publicznej w Łodzi.

  Woźniak jest posłem od 2005 roku. Obecnie pracuje w sejmowych komisjach administracji i spraw wewnętrznych oraz komisji spraw zagranicznych. Przed wejściem do ogólnopolskiej polityki był wójtem gmin Krzyżanów i Dąbrowice, radnym Krzyżanowa i powiatu kutnowskiego, a wcześniej także doradcą wojewody płockiego.

  PRZECZYTAJ TAKŻE: Krzysztof Debich, starosta kutnowski znów wygrał z radnym

  Politycznie związany jest z polską prawicą. Był m.in. współtwórcą Solidarnej Polski. W ostatnich wyborach parlamentarnych startował z listy Prawa i Sprawiedliwości.

  Skład RSP
  W skład Rady Służby Publicznej wchodzą także: Zbigniew Cieślak, Maria Gintowt-Jankowicz, Marek Kisilowski, Jerzy Meysztowicz (Nowoczesna), Andżelika Możdżanowska (PSL), Mariusz Witczak (PO), oraz Ireneusz Zyska z Koła Poselskiego Wolni i Solidarni.

  Wydarzenia tygodnia w Łódzkiem. Przegląd wydarzeń 6 - 12 czerwca 2016 roku  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo