Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kwalifikacja wojskowa w województwie łódzkim. Ile można zarobić w komisji?

md
Lekarz - członek komisji dostanie 400 zł za każde posiedzenie
Lekarz - członek komisji dostanie 400 zł za każde posiedzenie G
W województwie łódzkim trwa kwalifikacja wojskowa. Komisje we wszystkich powiatach mają do przebadania i zakwalifikowania blisko 13 tys. mężczyzn i kobiet. Stawki za pracę w komisjach w zależności od funkcji wynoszą od 220 do 450 zł za jedno posiedzenie.

Łącznie przed komisjami we wszystkich miastach powiatowych województwa łódzkiego stanie 12 tys. 612 osób. Najwięcej pracy będzie miała komisja kwalifikacyjna Łódź III (Polesie i Widzew), która rozpocznie pracę 25 lutego, a przebada 1272 osoby. W zarządzonym przez wojewodę łódzkiego Tomasza Bocheńskiego wojewódzkim planie kwalifikacji wojskowej na 2020 r. komisji tej zaplanowano aż 47 posiedzeń (jedno dziennie). Niewiele mniej osób stanie przed komisją Łódź I - 1158 osób, które zostaną przebadane na 42 posiedzeniach komisji. To właśnie od liczby posiedzeń zależą zarobki członków komisji za całość kwalifikacji.

Stawki, które obowiązują w 2020 r, są identyczne jak w zeszłym roku. Przewodniczący komisji lekarskiej otrzymuje 450 zł i tyle samo za każde posiedzenie komisji, któremu przewodniczył. Lekarz - członek komisji dostanie 400 zł za każde posiedzenie, sekretarz komisji 200 zł, a pracownik średniego personelu medycznego 220 zł za każde posiedzenie.

Poza stolicą województwa łódzkiego, najwięcej osób stanie przed komisją w powiecie zgierskim - 928, a to więcej, niż w komisji Łódź II (Bałuty i Śródmieście), która przebada 705 osób. Blisko tysiąc osób stanie także przed komisjami w piotrkowskie - dla powiatu ziemskiego i grodzkiego.

Najmniej pracy będą miały komisje dla powiatów łaskiego, łęczyckiego, rawskiego pajęczańskiego i wieruszowskiego. Przed komisjami z tych powiatów stanie po ponad 200 osób. Jednak najmniej w powiecie brzezińskim. Do przebadania zakwalifikowano tam 127 osób w ciągu siedmiu posiedzeń.

Kwalifikacja wojskowa 2020 w Łódzkiem. Kwalifikacja wojskowa: terminy w powiatach. Gdzie odbędzie się kwalifikacja wojskowa? 27.1.2020

Do kwalifikacji w tym roku stawią się mężczyźni z rocznika 2001. Prócz nich także ci z roczników 1996-2000, którzy nie posiadają kategorii przydatności do służby wojskowej oraz mężczyźni z roczników 1999-2000 wcześniej uznani za czasowo niezdolnych do służby wojskowej, a także ochotnicy, którzy ukończyli 18 lat.

Poza nimi do kwalifikacji wojskowej stawią się także kobiety urodzone w latach 1996-2001 z kwalifikacjami przydatnymi do czynnej służby wojskowej lub kończące naukę w szkołach lub uczelniach medycznych i weterynaryjnych, a także kończą kierunki psychologiczne.

Tegoroczna seria kwalifikacji w województwie łódzkim dobiegnie końca 30 kwietnia.

***

Celem kwalifikacji jest określenie fizycznej i psychicznej zdolności do czynnej służby wojskowej i założenie ewidencji wojskowej. Stawiający się przed komisją otrzymują jedną z czterech kategorii: „A” - zdolny do czynnej służby wojskowej, „B” - czasowo niezdolny do czynnej służby wojskowe, „D” - niezdolny do czynnej służby wojskowej w czasie pokoju (z wyjątkiem niektórych stanowisk służbowych Wojsk Obrony Terytorialnej), „E” - trwale i całkowicie niezdolny do czynnej służby wojskowej w czasie pokoju oraz w razie ogłoszenia mobilizacji i w czasie wojny. Od orzeczenia komisji można się odwołać w ciągu 14 dni.

od 7 lat
Wideo

Dziennik Bałtycki. Pod Chojnicami wykopano samolot z II wojny

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki