WARTO PRZECZYTAĆ
  W Dzienniku Łódzkim

  NAUCZYCIEL NA MEDAL

  Rozwiń
  Kwaśniewska i Młynarska promowały w Manufakturze walkę z...

  Kwaśniewska i Młynarska promowały w Manufakturze walkę z rakiem piersi [ZDJĘCIA]

  Joanna Barczykowska

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Kwaśniewska i Młynarska promowały w Manufakturze walkę z rakiem piersi [ZDJĘCIA]
  1/71
  przejdź do galerii

  ©Grzegorz Gałasiński

  Badania profilaktyczne dla kobiet promowały w niedzielę w Manufakturze znane aktorki i prezenterki. Do Łodzi przyjechała Agata Młynarska, naczelna magazynu o zdrowiu "Skarb", Aleksandra Kwaśniewska, Maria Niklińska, Mariola Bojarska-Ferenc. Pojawiła się też Agnieszka Więdłocha.
  W Centrum Handlowym Manufaktura stanęło kilka punktów konsultacyjnych, w których można było porozmawiać z onkologiem lub chirurgiem onkologicznym. Na parkingu zaparkowały mammobusy, w których można było zrobić sobie bezpłatne badania mammograficzne, a w Rotundzie gwiazdy namawiały kobiety do badań profilaktycznych - tak rozpoczęła się druga akcja pt. "Łączy nas kobiecość".

  "Łączy nas kobiecość" to inicjatywa Centrum Medycznego Salve Medica w Łodzi i firmy Rossmann. W ramach akcji będzie możliwość wykonania badań profilaktycznych w kierunku chorób piersi, w tym mammografii. Akcja będzie trwała aż do końca października.

  - Chcemy zachęcić jak największą liczbę kobiet do badań profilaktycznych. Akcja skierowana jest do kobiet od 50 do 69 roku życia, dla których badania są bezpłatne. Młodszym paniom oferujemy zniżki na badania piersi i badania genetyczne - mówi Katarzyna Matuszkiewicz, manager ds. marketingu w Salve Medica w Łodzi. - W zeszłym roku przeprowadzaliśmy badania tylko w przychodni. Przebadaliśmy 1,8 tys. pań. W tym roku w trasę wysyłamy kilkanaście mammobusów. Będą one jeździły po całym województwie. Chcemy przebadać 35 tys. kobiet. Mamy nadzieję, że uda nam się nakłonić jak najwięcej pań.

  Agnieszka Więdłocha na badania przyprowadziła swoją mamę.

  - Wiem, że w moim wieku nie wykonuje się jeszcze badań profilaktycznych, ale mam świadomość, że są one bardzo potrzebne. Chcę namówić do nich nie tylko mamę czy ciocię, ale także inne łodzianki. Zdrowie jest przecież najważniejsze - mówi Agnieszka Więdłocha.

  Okazuje się, że takie akcje są bardzo potrzebne. Z konsultacji z onkologiem w Manufakturze chętnie skorzystały łodzianki.

  - Było dużo pytań o badania genetyczne. Przyszła też pani, która wyczuła u siebie guzek. Wysłałam ją na dalsze badania - mówi Wioletta Łaszczewska, onkolog z Salve Medica.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Polecamy

  Najlepsze prezenty dla kobiety na urodziny i imieniny

  Najlepsze prezenty dla kobiety na urodziny i imieniny

  Naturalny sposób na przeziębienie

  Naturalny sposób na przeziębienie

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny