Kwiatowe aromaty w łódzkich pociągach

  Kwiatowe aromaty w łódzkich pociągach

  Marcin Bereszczyński

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Czy w pociągach wkrótce będzie pachniało?

  Czy w pociągach wkrótce będzie pachniało? ©Grzegorz Gałasiński

  Pociągi w regionie łódzkim mają wkrótce przyjemnie pachnieć. Płyn do dezynfekcji WC ma mieć zapach leśny, morski lub kwiatowy, zaś mydło w płynie ma charakteryzować się delikatną nutą kwiatową. Łódzki Zakład Przewozów Regionalnych rozstrzygnął właśnie przetarg na dostawę środków czystości. Nowe zapachy pojawią się w pociągach Przewozów Regionalnych w ciągu miesiąca.
  Czy w pociągach wkrótce będzie pachniało?

  Czy w pociągach wkrótce będzie pachniało? ©Grzegorz Gałasiński

  Środki czystości, zamówione przez ŁZPR, mają wystarczyć na rok. Dostarczy je firma Admor z Radomia za 85,5 tys. zł. Wygrała przetarg, jako jedna z siedmiu firm, które złożyły oferty.

  Czy podoła zadaniu zniwelowania przykrych zapachów w pociągach?

  Zamówienie dotyczy aż 31 artykułów czystości i higieny. Przetarg obejmował artykuły - od mydełek w kostce i ściereczek do czyszczenia kurzu, aż po drewniane szczotki i wiadra.

  Najwięcej zamówiono mydeł w kostce. Ma ich być dokładnie 39 540 sztuk. Przewozy Regionalne zażyczyły sobie, aby były to mydełka "luksja" o gramaturze 100 g i delikatnym zapachu. Wielkopolski Zakład Przewozów Regionalnych zamówił w ostatnim czasie nieco mniejszą partię mydła, bo blisko 32 tys. sztuk, ale nie precyzował zapachu ani typu. Mogły to być mydła "luksja", ale również "fa", "palmolive" lub "arko". Ciekawostką jest, że oferenci musieli do Poznania dostarczyć próbki mydeł. Olsztyński zakład zamówił tylko 13 tys. kostek mydła. To oznacza, że w łódzkich pociągach mydła zabraknąć nie powinno, ale może brakować papieru toaletowego.

  Zwycięzca przetargu ma dostarczyć 3,5 tys. rolek. Papier toaletowy ma być biały, dwuwarstwowy oraz typu jumbo, czyli w dużych rolkach. Niespełna 3,5 tys. rolek zamówił też ostatnio dworzec Warszawa Centralna. To znacznie mniej, niż zapragnął Warmińsko-Mazurski Zakład Przewozów Regionalnych. Tam zapotrzebowanie wyniosło 7,6 tys. rolek.

  Łódzcy kolejarze zamówili również 838 opakowań proszku do prania, 733 litry pachnącego płynu do dezynfekcji toalet, 103 litry wybielacza do tkanin, prawie tysiąc półlitrowych płynów do mycia szyb, 830 kostek zapachowych do WC, ponad tysiąc litrów płynów nabłyszczających do mycia podłóg i prawie 400 opakowań mleczka do polerowania ubikacji.

  Łódzki zakład zamówił też 72 szczotki klozetowe. To niewiele, biorąc po uwagę inne województwa. Małopolski Zakład Przewozów Regionalnych zamówił w ostatnim czasie szczotki klozetowe do wszystkich swoich pociągów. Chwalono się, że dają podróżnym oręż do walki z brudem w toaletach. Niestety, okazało się, że połowa szczotek przepadła w trakcie kursowania pociągów. Trzeba było szybko uzupełniać braki.

  Łódzkie zamówienie świadczy o tym, że szczotki klozetowe raczej nie giną masowo z taboru w województwie łódzkim.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Co za bełkot

  tressa (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 14 / 11

  Co za bzdurny artykuł.To zamówienie zapewne dotyczyło PR jako firmy i własnych pracowników.Pociągi sprzątaja wyłonione w przetargach firmy,które zapewniaja również mydło,ręczniki i myją chemią...rozwiń całość

  Co za bzdurny artykuł.To zamówienie zapewne dotyczyło PR jako firmy i własnych pracowników.Pociągi sprzątaja wyłonione w przetargach firmy,które zapewniaja również mydło,ręczniki i myją chemią profesjonalną dostarczoną również we własnym zakresie.Na logikę: widział ktoś 100 g kostke mydła w jakimkolwiek pociągu???Co najwyżej rozmiar hotelowy albo idiotyczny sześcian z dziurą w środku (wzór od czasu PRL i urządzeń do wiórkowania mydła). Tak więc nie zacznie nic pachnieć kwiatami czy tez bryzą morską a wszystko będzie dalej w standardzie PR czy ogólnie polskich kolei.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Lepsze bo z igliwiem

  Żuk (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 19 / 11

  W jednej z kawiarni nawaliła kanalizacja co było czuć. Właściciel kazał rozpylić zapachy leśne, co skomentowano - wiedziałem, że gówno, ale teraz wiem, że to gówno z lasu.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  I będzie lepiej??

  xXx (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 17 / 12

  Nawet jak by zamówili najlepsze perfumy to toaleta się sama nie posprząta!!!!

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo