"Łapy precz od Dobranocki!". Internauci bronią wieczorynki w...

  "Łapy precz od Dobranocki!". Internauci bronią wieczorynki w TVP [SONDA]

  Michał Meksa

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Czy Dobranocka powinna zniknąć z TVP

  Czy Dobranocka powinna zniknąć z TVP ©archiwum se-ma-for

  Deklaracja Juliusza Brauna, szefa telewizji publicznej o chęci zlikwidowania wieczorynki, wywołała duże kontrowersje wśród internautów. Czy Dobranocka powinna zniknąć z TVP?
  Czy Dobranocka powinna zniknąć z TVP

  Czy Dobranocka powinna zniknąć z TVP ©archiwum se-ma-for

  Sonda

  Czy uważasz, że Dobranocka powinna zniknąć z publicznej telewizji?

  Juliusz Braun zapowiedział likwidację wieczorynki w wywiadzie dla magazynu "Tele Tydzień". Prezes argumentuje, że dobranocki mają bardzo małą oglądalność, do tego większość oglądających je widzów to nie dzieci a... osoby starsze. W 2014 r., TVP chce wprowadzić na antenę nowy kanał dla dzieci. Wtedy z "jedynki" miałaby zniknąć dobranocka.

  Deklaracja prezesa wywołała duży rozdźwięk w internecie. W komentarzach internautów możemy wyczytać, jak bardzo bulwersuje ich pomysł likwidacji wieczorynki.

  - Co puścicie zamiast Dobranocki? Kolejną powtórkę serialu dla ćwierćinteligentów? - pyta retorycznie jeden z internautów. - A może półgodzinny blok reklamowy, by zarobić kasę na gwiazdorskie kontrakty Lisów?

  - Z tego powodu przestanę płacić abonament RTV - denerwuje się inny użytkownik internetu.

  - Najlepiej wywalić dobranockę a w tym czasie puszczać kolejne programy kościelne - pisze kolejny internauta. - Beznadzieja. Takie rzeczy tylko w TVP.

  Na portalu facebook zaczęły powstawać grupy i strony dedykowane obronie wieczorynki. Fanów zdobywa szybko strona Ocalmy "Wieczorynkę" w TVP1. Grupa ma już kilkuset zwolenników.

  Postanowiliśmy zapytać naszych czytelników o ich odczucia wobec planowanego zlikwidowania dobranocki. Zapraszamy Państwa do oddawania głosów w naszej sondzie.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (5)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Skandal!

  hevea (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 5

  A dlaczego mało dzieci ogląda dobranockę na Jedynce? Bo od dłuższego czasu wyświetlana jest codziennie o różnych porach - o 19:10, 19;20, 19:07, itp. - wówczas, gdy skończy się blok reklamowy po...rozwiń całość

  A dlaczego mało dzieci ogląda dobranockę na Jedynce? Bo od dłuższego czasu wyświetlana jest codziennie o różnych porach - o 19:10, 19;20, 19:07, itp. - wówczas, gdy skończy się blok reklamowy po kolejnym serialu, a na dodatek trwa zazwyczaj 5 min. Jeśli nie ma jednej ustalonej pory, o której dziecko wie, że obejrzy bajkę, to nic dziwnego, że nie wiadomo kiedy ją oglądać. Dla małego dziecka 10 czy 15 min czekania to bardzo długo. Nie mówiąc już o tym, że czeka tyle na 5-minutową wieczorynkę! Skandal! Nawet za PRL-u wieczorynka była 10-minutowa, a później prawie półgodzinna!zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Wieczorynka

  nauczyciel-emeryt (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 23 / 10

  Człowiek, który podjął decyzję o zdjęciu Wieczorynki z programu TVP to zwyczajny IDIOTA.Powinien za to zostać wywieziony na taczkach z budynku TVP prosto do gnoju. Powiem gorzej. To jakiś OBSRANIEC!!!

  Zdjęcie autora komentarza
  Poparcie propozycji.

  ksantypa_222

  Zgłoś naruszenie treści / 31 / 16

  W TVP1 pomiędzy godziną 19.00 19.30 powinien być wprowadzony blok reklamowy, by niektórym Polakom żyło się dostatniej.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  gumisie

  szafir (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 17 / 27

  gumisie !!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  hmm

  XYZ (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 35 / 33

  Nie rozumiem - to dorosłych sie nalezy o to pytac w tej sprawie? Bajki sa dla dzieci i to chyba je nalezaloby spytac czy lubia dobranockę/ogladaja ja czy nie...

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo