Należąca do samorządu województwa Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego będzie miała nową siedzibę. ŁARR z biurowca przy ul. Tuwima przeniesie się do zabytkowej fabryki z willą przy ul. Narutowicza 34.

Do przeprowadzki dojdzie jednak dopiero pod koniec przyszłego roku, bo nowa siedziba wymaga remontu i modernizacji. Tym zająć się ma firma Skanska, która wykona wszystkie prace za 7,7 mln zł. ŁARR pieniądze na inwestycję pożyczy z Banku Millenium.

Umowa w tej sprawie została podpisana w czwartek. Prace remontowe oraz adaptacja na pomieszczenia biurowe, mają się rozpocząć jeszcze pod koniec września.

W nowym miejscu, w całym kompleksie budynków na około 3,2 tys. metrów kwadratowych powierzchni, prócz siedziby ŁARR ulokuje się również Łódzki Inkubator Przedsiębiorczości, Klaster Nowych Technologii, pojawią się siedziby konsulatów, stowarzyszeń i fundacji, a także siedziby organizacji działających na rzecz rozwoju przedsiębiorczości w regionie łódzkim.

Zatem powstanie - jak tłumaczą w ŁARR - "enklawa dla działalności, rozwoju oraz integracji środowisk zarówno łódzkich biznesmenów jak również osób z różnych grup i płaszczyzn społecznych, które mają jeden wspólny cel, jakim jest rozwój regionu łódzkiego".

Nowa siedziba spółki to willa z 1905 r. wraz z łącznikiem (ma zostać podwyższony o dwie nowe kondygnacje) i dawną fabryką. Nieco młodszy jest budynek warsztatowy, który wybudowano w latach 50-tych. Willa wpisana do rejestru zabytków, zatem wszelkie przebudowy konsultowane będą z konserwatorem zabytków.