Lato w teatrze. Pinokio i Pippi ruszają w Polskę

  Lato w teatrze. Pinokio i Pippi ruszają w Polskę

  Dariusz Pawłowski

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  "Pippi Pończoszankę" zobaczą widzowie w ośmiu miastach

  "Pippi Pończoszankę" zobaczą widzowie w ośmiu miastach ©Marta Ankiersztejn

  Łódzki Teatr Pinokio kończy wakacje. Artyści ruszają w drugą trasę z namiotem cyrkowym w ramach projektu "Lato w teatrze", realizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.
  "Pippi Pończoszankę" zobaczą widzowie w ośmiu miastach

  "Pippi Pończoszankę" zobaczą widzowie w ośmiu miastach ©Marta Ankiersztejn

  W ośmiu miastach całe rodziny będą mogły wziąć udział w warsztatach cyrkowych, muzycznych i teatralnych, paradzie ulicznej oraz zobaczyć spektakl "Pippi Pończoszanka". Pinokio tym razem od 16 i 17 sierpnia odwiedzi Krotoszyn, Wągrowiec, Oborniki Wielkopolskie, Nową Sól, Głogów, Chocianów, Brzeg Dolny, a na koniec - 30 i 31 sierpnia - zawita do Poddębic w województwie łódzkim, do tamtejszego Poddębickiego Domu Kultury i Sportu.


  Premiera "Pippi Pończoszanki" w reż. Konrada Dworakowskiego odbyła się w Łodzi w Ogrodzie Botanicznym 6 lipca. W tym samym miesiącu Pippi odwiedziła także Piotrków Trybunalski, Tomaszów Mazowiecki, Warszawę i Łochów. Jak podkreślają realizatorzy tego cyrkowo-muzycznego przedstawienia, opartego na słynnej książce Astrid Lindgren, podejmują temat "miejsca dziecka w społeczeństwie, upominają się o jego prawo do indywidualności i o możliwość decydowania o sobie". Jednocześnie chcą przypomnieć dorosłym, jak ważną rolę pełnią oni w procesie kształtowania tożsamości swoich dzieci.

  - Dziecko jest silne. Dziecko jest wrażliwe. Widzi świat takim, jaki jest naprawdę i ocenia go według najprostszych kryteriów. Dziecko ma piękną i nieposkromioną wyobraźnię. Dlatego zawsze da sobie radę. Nie znaczy to jednak, że wszystko chce robić samo, że nie potrzebuje dorosłych - mówi Konrad Dworakowski, reżyser spektaklu i dyrektor Teatru Pinokio.

  W spektaklu występują aktorzy: Łukasz Batko, Łukasz Bzura, Pavel Kryksunou, Dominika Majewska, Żaneta Małkowska, Hanna Matusiak, Mariusz Olbiński, Ewa Wróblewska; cyrkowcy: Mateusz Kownacki, Marzena Lesiak, Stanisław Madej oraz muzycy z zespołu Bura Kura: Konrad Dworakowski, Jarosław Izdebski, Piotr Klimek, Tomasz Nawrocki. Autorką scenografii jest Marika Wojciechowska, a muzyki - Piotr Klimek.

  Instytut Teatralny prowadzi program "Lato w teatrze" od sześciu lat. W ramach przedsięwzięcia teatry, instytucje kultury oraz organizacje pozarządowe w całym kraju realizują w wakacje warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży.

  W tegoroczną edycję "Lata w teatrze" zaangażowały się również inne łódzkie teatry: Teatr Szwalnia, Stowarzyszenie Targowa 62 oraz Stowarzyszenie Teatralne Chorea.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo