Łatwy awans Grot Budowlanych i wymęczony ŁKS Commercecon. Porażka PGE Skry

Magdalena Stysiak już w koszulce Grot Budowlanych
Magdalena Stysiak już w koszulce Grot Budowlanych Grzegorz Gałasiński
Siatkówka. Wszystkie nasze drużyny siatkówki rozgrywały bardzo ważne mecze. W Lidze Mistrzów w meczu przeciwko Masseik rachunki do wyrównania mieli siatkarze mistrza Polski PGESkry Bełchatów. Grot Budowlani i ŁKSCommercecon rywalizowały o awans do Finał Four Pucharu Polski.

PGE Skra Bełchatów przegrała po piątym secie
Pierwszego seta podopieczni trenera Roberto Piazzy przegrali wyraźnie do 16 i byliśmy pełni obaw, co do losów meczu. W drugim secie oglądaliśmy już PGESkrę, jaką chcemy widzieć w każdym meczu. Walczącą. Goście prowadzili 18:16, ale bełchatowianie ruszyli do odrabiania strat. Wyszli na prowadzenie 20:19. Do samego końca seta trwała wyrównana walka. Na przewagi. Przy stanie 26:27 nasi siatkarze zdobyli trzy punkty z rzędu, a ostatniego – po serwisowym asie uzyskał Milad Ebadipour.
To był wiatr w żagle dla naszej drużyny. Trzeciego seta zaczęła doskonale. Bełchatowianie prowadzili 5:0, 11:3, 18:11 i wygrali seta do 26.
Czwarty set był wyrównany, ale niestety przegrany do 21. W tie-braku notowaliśmy wynik 12:12, a goście lepiej wytrzymali końcowe fragmenty. Wygrali trzy ostatnie piłki i mecz.

W Grot Budowlanych Łódź powstał najwyższy blok na świecie
– Magdalena Stysiak może już grać w Grot Budowlanych Łódź - taką informację przekazał nam prezes klubu Grot Budowlani Łódź Marcin Chudzik. – Na środowy mecz Pucharu Polski z Legionovią w Sport Arenie wychodzimy najwyższym blokiem na świecie: Magdalena Stysiak 203 cm, Gabriela Polańska 202, Jovana Brakocević 196 cm!
Od pewnego czasu 18-letnia Magdalena Stysiak była bohaterką wielu informacji. Siatkarka przed świętami opuściła Chemika Police.
Prawnicy uznali, że umowa reprezentantki Polski juniorek, podpisana trzy lata temu, dobiegła końca 3 grudnia, czyli w dniu 18. urodzin siatkarki. Zgodnie z decyzją PLS Stysiak stała się wolną zawodniczką i może podpisać umowę z zespołem z Łodzi. Tak też się stało.
Magdalena Stysiak pojawiła się na boisku w pierwszym secie. W całym meczu zdobyła cztery punkty. Wysoka zawodniczka będzie dużym wzmocnieniem drużyny trenera Błażeja Krzyształowicza.

Pięć setów siatkarek ŁKS Commercecon
Z pierwszoligową Wisłą w Warszawie rywalizowały siatkarki ŁKSCommercecon. Pozwoliły rywalkom na wygranie dwóch setów. Trener Michal Masek rotował składem. Punktowała Monika Bociek (24). O awansie decydował nerwowy tie-break. Wiewióry przegrywały już 3:6, ale na szczęście nie było kompromitacji. Wygrały 16:14. ą
PGE Skra Bełchatów - Greenyard Maaseik 2:3 (16:25, 29:27, 25:16, 21:25, 12:15)
PGESkra: Karol Kłos 13, Grzegorz Łomacz 1, Milad Ebadipour 16, Jakub Kochanowski 15, Renee Teppan 12, Artur Szalpuk 2, Kacper Piechocki (l) oraz Piotr Orczyk 10, Mariusz Wlazły, Kamil Droszyński, Milan Katić. Trener: Roberto Piazza.
Berlin Recycling Volleys - Trefl Gdańsk zakończył się po zamknięciu tego wydania.