Lawina e-zwolnień lekarskich zalała Zakład Ubezpieczeń...

  Lawina e-zwolnień lekarskich zalała Zakład Ubezpieczeń Społecznych i spowolniła działanie systemu

  Zdjęcie autora materiału
  Marcin Bereszczynski

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Wśród lekarzy, którzy w sobotę wypisali pierwsze e - zwolnienia, była m.in. doktor Katarzyna Strzelczyk ze szpitala Jonschera w Łodzi.
  1/2
  przejdź do galerii

  Wśród lekarzy, którzy w sobotę wypisali pierwsze e - zwolnienia, była m.in. doktor Katarzyna Strzelczyk ze szpitala Jonschera w Łodzi. ©Krzysztof Szymczak

  Od soboty lekarze mają obowiązek wypisywania zwolnień lekarskich w formie elektronicznej. Wczoraj napłynęła lawina e-zwolnień. Spowodowało to chwilowe spowolnienie systemu. Problem dotyczył 3 proc. e-zwolnień.
  Zakład Ubezpieczeń Społecznych nie odnotował problemów z funkcjonowaniem systemu elektronicznych zwolnień lekarskich, chociaż lekarze wypisali ich mnóstwo.

  - Przez weekend wystawiono w całym kraju 11 tys. zwolnień elektronicznychy, ale w poniedziałek wpłynęło ich mnóstwo - powiedziała Monika Kiełczyńska, rzecznik ZUS w Łodzi. - Do południa wpłynęło aż 60 tys. e-zwolnień. Popołudniu było ich ponad 100 tysięcy.
  W szczycie, w trakcie jednej sekundy wpłynęło 17 zwolenień. Doszło do chwilowego spowolnienia systemu. Problem dotyczył 3 proc. zwolnień. Zwiększyliśmy przepustowość systemu i problem się skończył.

  Monika Kiełczyńska zapewnia, że wypisywanie zwolnień lekarskich w wersji elektronicznej jest łatwiejsze, trwa krócej niż przy wersji papierowej oraz minimalizuje ryzyko błędu.

  - System jest tak skonstruowany, że wystarczy, aby lekarz prawidłowo wpisał numer PESEL. Później system sam zaciąga wszystkie dane - mówi Monika Kiełczyńska.

  Elektroniczne zwolnienia lekarskie można było wypisywać już od stycznia 2016 roku, ale niewiele placówek medycznych decydowało się na takie rozwiązanie. Dopiero w ostatnich miesiącach, gdy zbliżał się termin obligatoryjnego stosowania e-zwolnień, coraz częściej lekarze wystawiali wersję elektroniczną. Pod koniec listopada lekarze z województwa łódzkiego wystawiali już 59 proc. takich zwolnień. W całym województwie przeszkolono 7,4 tys. lekarzy.

  Komentarze (5)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Michalina

  poprawki (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Ciekawe ile osob ma zusowskie renty i za co a chodza i biegaja a ja ja jestem trzydziestoletnia nie mam ani renty ani nic a jestem sparalizowana i co emerytury tez nie posiadam i czy ja to wina...rozwiń całość

  Ciekawe ile osob ma zusowskie renty i za co a chodza i biegaja a ja ja jestem trzydziestoletnia nie mam ani renty ani nic a jestem sparalizowana i co emerytury tez nie posiadam i czy ja to wina PANSTWA a papiery zle wypisujecie bo potrzebuje opieki drugiej osoby zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Oj to by się roz...E-bało :D

  . (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  .

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Kiedy wypi3rd0lą na pysk 3/4 pracowników zus i skarbówki?

  ??? (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Przecież rozliczamy się elektronicznie więc na ch000j oni jeszcze żrą nasze podatki? Niech idą do prawdziwej pracy.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  pracownicy na czarno są w dup,ie, czarnej.

  ZUS (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ZNACZY , LEKARZ WYPISUJE A SYSTEM ROZSYŁA PO ZUSACH PRACODAWCACH I BANDZIORACH ?

  BO DANE OSOBOWE TO JAK JUŻ WIADOMO ŁAKOMY KĄSEK. (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 6

  A JAK PRACODAWCA NIE MA KOMPUTERKA TO JAK BĘDZIE WIEDZIAŁ O ZWOLNIENIU ?

  Zapytaj lekarza

  1 3 4 5 ... 28 »
  28 stycznia

  Światowy Dzień Trędowatych

  zobacz więcej »