Lech Poznań - PGE GKS Bełchatów 0:1 [ZDJĘCIA]

Goście z Bełchatowa sprawili nie lada niespodziankę w piątkowy wieczór. Podopieczni Kamila Kieresia pokonali w Poznaniu Lecha 1:0.

Lech zapowiadał walkę o podium, Bełchatów zaś o utrzymanie. Łatwo można było wskazać faworyta. Ale jak pisaliśmy w zapowiedzi meczu, piłkarze GKS potrafią grać w Poznaniu. Po raz ostatni przegrali tam prawie siedem lat temu. Trener Kamil Kiereś zdawał sobie sprawę, że nie może grać otwartej piłki i pójść z Lechem na wymianę ciosów, bo to może grozić nokautem. Ale co innego wyprowadzanie kontr zza podwójnej gardy.

Mogło być 1:1 po dwóch minutach gry. Ale najpierw Tomasz Wróbel był zaskoczony sytuacją i zbyt lekko kopnął piłkę w stronę bramki gospodarzy, a chwilę później strzał Artjoma Rudneva obronił Łukasz Sapela. Po raz kolejny swój nietuzinkowy kunszt bramkarz PGE GKS zaprezentował w ósmej minucie, gdy obronił strzał Artjoma Rudnevsa. Do końca pierwszej połowy takich groźnych sytuacji więcej nie było. Bezbramkowy remis chyba satysfakcjonował gości.

Po zmianie stron nadal trwała zacięta walka. Ale w dopiero w 63 minucie gry lechici poważnie zagrozili bramce drużyny trenera Kamila Kieresia. Po męskim starciu obrońcy Lecha Grzegorza Wojtkowiaka i także obrońcy PGE GKS Grzegorza Fonfary piłka trafiła do Mateusza Możdżenia, który dośrodkował do Artjoma Rudneva. Napastnik Lecha na szczęście dla nas spudłował. Ale wszyscy zgromadzeni na trybunach stadionu w Poznaniu byli przekonani, że w tej sytuacji Lech strzeli gola otwierającewgo mecz.

Później cieszyły nas wygrane pojedynki doświadczonego Marcina Żewłakowa z odkryciem Franciszka Smudy Marcinem Kamińskim, ale gole nie padały. Marcina Żewłakowa trener Kamil Kiereś zastąpił Dawidem Nowakiem na dosłownie kwadrans przed końcem. I natychmiast w pierwszej swej akcji Dawidek mógł, a nawet powinien strzelić gola. Uderzył jednak zbyt słabo i bramkarz Lecha Krzysztof Kotorowski chwycił piłkę.

Na siedem minut przed końcem Vojo Ubiparip powinien strzelić gola dla swoich wiernych fanów, ale też zabrakło mu skuteczności.
Ale trzeba mieć asa w rękawie. Takim asem dla Bełchatowa okazał się Dawid Nowak. W 88 min otrzymał podanie od Tomasza Wróbla, ośmieszył Marcina Kamińskiego, któremu zaszkodziło powołanie do kadry i strzelił gola. Gola na wagę wygranej.

Lech Poznań - PGE GKS Bełchatów 0:1

Gol: 0:1 Dawid Nowak (88)

Lech: Kotorowski - Henriquez, WołąkiewiczI (46, Stilić), Arboleda, Wojtkowiak - Możdżeń (69, Ubiparip), Kamiński, InjacI, Tonew (80, Ślusarski), Rudnev, Kriwiec. Trener: Jose Bakero.

PGE GKS: Sapela - Lacić, Wilusz, PopekI, Modelski, Fonfara, BaranI, Kosowski, Bożok, Wróbel, Żewłakow (75, Nowak). Trener: Kamil Kiereś.