1/8
Rywalizacja Legii Warszawa z Piastem Gliwice nie jest może...

Rywalizacja Legii Warszawa z Piastem Gliwice nie jest może długa, ale za to intensywna. W sobotę dojdzie do kolejnego meczu pomiędzy tymi drużynami. Zespół Waldemara Fornalika jest jedynym, który w tym sezonie dwukrotnie pokonał legionistów. W poprzednim sprzątnęli Wojskowym sprzed nosa mistrzostwo Polski. Teraz będzie o to trudniej, ale dopóki są matematyczne szanse... Przypominamy siedem najciekawszych meczów Legii z Piastem.

Uruchom i przeglądaj galerię klikając "NASTĘPNE", strzałką w prawo na klawiaturze lub gestem na ekranie smartfonu

2/8
Bramki: Antolić 12 - Jorge Felix 35, Badia 52...

Legia - Piast 1:2 (8.03.20)

Bramki: Antolić 12 - Jorge Felix 35, Badia 52
Widzów: 18 941

Ostatni mecz obu drużyn, tuż przed przerwą spowodowaną pandemią. Legia przez 80 minut grała w osłabieniu po czerwonej kartce dla Jose Kante. Gospodarze zdobyli bramkę, ale nie potrafili utrzymać prowadzenia i po raz drugi w sezonie przegrali z Piastem (jesienią 0:2).

3/8
Bramka: Badia 13...

Legia - Piast 0:1 (4.05.19)

Bramka: Badia 13
Widzów: 23 403

Można powiedzieć, że tym meczem legioniści przegrali walkę o mistrzostwo Polski. Choćby remis utrzymałby Piasta na bezpieczny dystans. Gliwiczanie przy Łazienkowskiej jednak wygrali, a później wykorzystali kolejne potknięcia Legii i cieszyli się z tytułu.

4/8
Bramki: Sapała 90 - Radović 32, 73, Nikolić 45, 79,...

Piast - Legia 1:5 (11.12.16)

Bramki: Sapała 90 - Radović 32, 73, Nikolić 45, 79, Odjidja-Ofoe 81
Widzów: 8219

Popisowy mecz Legii Jacka Magiery. Trio Nikolić - Radović - Odjidja-Ofoe kompletnie rozbiło defensywę Piasta. Gospodarzy stać było tylko na honorową bramkę przy stanie 0:5.

Kontynuuj przeglądanie galerii
Dalej

Wisła Kraków zdobyła Puchar Polski! Drużyna z 1 ligi w europejskich pucharach

Najpiękniejszy obrazek finału Pucharu Polski. Kibic Pogoni z fanką Wisły pod rękę