Legia wzięła przykład! Te polskie zespoły wygrały ważne mecze [TOP]
2/13
Jeżeli przegrywasz w pierwszym meczu 1:4, to rewanżu masz...

Wisła Kraków – Real Saragossa 4:1, karne 4:3

Jeżeli przegrywasz w pierwszym meczu 1:4, to rewanżu masz raczej nikłe szanse na awans. No chyba że jesteś Wisłą z sezonu 2000/01. Ówczesna „Biała Gwiazda” w nieprawdopodobny sposób przechyliła szalę na swoją stronę, choć już po 5 minutach przegrywała 0:1! Chwilę przed końcem na 4:1 trafił Tomasz Frankowski. Sędzia zaordynował dogrywkę. Gole w niej nie padły. W konkursie jedenastek Wisła okazała się lepsza – wygrała 4:3.

3/13
Aż się łezka w oku kręci na wspomnienie Wisły z sezonu...

Wisła Kraków – AC Parma 2:1, 4:1 po dogrywce

Aż się łezka w oku kręci na wspomnienie Wisły z sezonu 2002/03. Wspaniale reprezentowała nas w Pucharze UEFA! W II rundzie trafiła na Parmę. We Włoszech w pierwszym meczu przegrała 1:2. W rewanżu odpaliła jednak fajerwerki. Strzelanie zaczął Kamil Kosowski, a skończył Daniel Dubicki. Po dogrywce skończyło się 4:1. III runda była równie świetna. Wisła zremisowała u siebie z Schalke 0:4 Gelsenkirchen 1:1. Na wyjeździe wlała zaś Niemcom 4:1! Komentator aż tracił głos, gdy donosił o kolejnych golach. To była najlepsza Wisła w tym wieku. Maciej Żurawski, Kalu Uche (!), Mirosław Szymkowiak i wielu, wielu innych. Dziękujemy za te zjawiskowe wieczory.

4/13
Prawdziwie romantyczną historię sprawił nam w 2003 roku...

Manchester City - Groclin Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 1:1

Prawdziwie romantyczną historię sprawił nam w 2003 roku Groclin. Zespół porównywalny do dzisiejszej Termaliki Bruk-Bet Nieciecza wyeliminował w II rundzie el. Pucharu UEFA wielki Manchester City! Na wyjeździe zremisował 1:1 (u siebie było 0:0). Z wolnego trafił Sebastian Mila. Piękny był to strzał. 21-letni wówczas pomocnik aż sam nie mógł uwierzyć, że na oczach 32,5 tys. widzów pokonał Davida Seamana. Przypomnijmy tamten zwycięski skład. Liberda, dalej Mynar, Kozioł, Pawlak i jeszcze Kriżanac. W pomocy Zając, Wieszczycki, Mila, Sedlacek, a w ataku Rasiak z Niedzielanem.