Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Lekarze oddziału wewnętrznego w Zduńskowolskim Szpitalu Powiatowym złożyli wymówienia

Agnieszka Olejniczak
Agnieszka Olejniczak
Ordynator i pięcioro jego podwładnych z interny w Zduńskowolskim Szpitalu Powiatowym zrezygnowało z pracy

Oddział wewnętrzny w szpitalu w Zduńskiej Woli od lutego ma większość lekarzy na wypowiedzeniu. Wymówienia złożyło sześciu z ośmiu zatrudnionych na umowy o pracę, w tym ordynator Maciej Pawełczyk. Z dwóch osób, które nie postąpiły w ten sam sposób, jedna to lekarka na urlopie wychowawczym, a druga tuż przed emeryturą. Jeżeli medycy nie zmienią decyzji, od maja szpital może zostać bez internistów. Obowiązuje ich trzymiesięczny okres wypowiedzenia.

Czytaj też:Szpital w Zduńskiej Woli ma zostać rozbudowany za 52 mln zł

Lekarze nie chcą komentować swoich decyzji. Nieoficjalnie mówi się o proteście przeciwko zbyt dużemu obłożeniu pracą zbyt małej liczby personelu. I raczej nie chodzi o pieniądze. Wcześniej ordynator zwracał się z pismem w tej sprawie do wojewódzkiego konsultanta w dziedzinie chorób wewnętrznych.

Ordynator wymówienie złożył 27 stycznia, a jego podwładni 29 stycznia. Prezes szpitala Barbara Kałużewska twierdzi, że podejmowała próby rozmowy z lekarzami. Nie doszło jednak do sprecyzowania powodów złożenia wypowiedzeń. Prezes Kałużewska liczy na to, że gdy opadną emocje, lekarze zechcą przedstawić swoje racje i uda się dojść z nimi do porozumienia.

Czytaj też:Szpital pozwał pacjentkę i osobę... która nie istnieje. Rozpoczął się proces w Zduńskiej Woli

- Mamy dobrych fachowców i mam nadzieję, że zastanowią się nad swoją decyzją - mówi prezes Barbara Kałużewska, która nie dopuszcza myśli, że oddział wewnętrzny zostanie bez personelu lekarskiego. - Mamy też trochę czasu, by coś zorganizować.

Kierownictwo szpitala szuka więc lekarzy, których można by zatrudnić w Zduńskiej Woli. Chodzi głównie o osoby, które pracowałyby w dzień. Z lekarzami dochodzącymi na nocne dyżury nie ma problemu. Szpital zatrudnia na internie sześciu.

Lekarze z oddziału wewnętrznego mają pod opieką pacjentów na dwóch piętrach. Do tego podczas dyżurów zajmują się nie tylko swoimi pacjentami, ale także pracują w izbie przyjęć.

Zobacz skrót najważniejszych wydarzeń minionego tygodnia w skrócie
25 - 31 stycznia 2016 roku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki