ZOBACZ
  ZDJĘCIA

  Łódź Disco Fest 2019

  Rozwiń
  Letnia Akademia Animatorów w Se-ma-forze. Oferta dla...

  Letnia Akademia Animatorów w Se-ma-forze. Oferta dla kochających animację lalkową

  Muzeum Animacji Se-ma-for

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Archiwum Dziennika Łódzkiego

  Archiwum Dziennika Łódzkiego ©Grzegorz Gałasiński

  Z okazji 70. rocznicy powstania Se-ma-fora odwiedzający mają możliwość uczestniczenia w procesie rodzenia się życia w filmach poklatkowych.
  Archiwum Dziennika Łódzkiego

  Archiwum Dziennika Łódzkiego ©Grzegorz Gałasiński

  Zespół wysokiej klasy specjalistów po wielu latach doświadczeń wypracował unikalny sposób powstawania lalek animacyjnych. Obecne lalki to precyzyjne urządzenia mające na celu jak najwierniejsze oddanie charakteru postaci a jednocześnie ułatwienie pracy operujących nimi animatorów.

  Zobacz też:Muzeum Animacji Se-ma-for wyprowadza się z EC1. Przeniosą się na Piotrkowską

  W celu propagowania trudnej, ale jakże wdzięcznej sztuki animacji poklatkowej, chcemy podzielić się naszą wiedzą na temat ich konstrukcji.
  Specjalnie dla Was organizujemy prezentację, podczas której przekonacie się, jak daleką drogę pokonały nasze lalki od czasów dawnych po współczesne. Opowiemy i pokażemy jak powstaje taka profesjonalna konstrukcja. Ile czasu i pracy należy poświęcić na jej przygotowanie, aby uzyskać efekt, który widoczny jest na ekranie. Pokażemy poszczególne etapy budowania lalek i rekwizytów równie niezbędnych do tego, aby film nabrał głębi i charakteru. Poza tym, a może przede wszystkim, staniecie przed unikalną okazją, by pod czujnym okiem naszego konstruktora Adama Michałowskiego, samodzielnie stworzyć półprofesjonalną konstrukcję drucianą.

  Czytaj:Wobec animacji wszyscy jesteśmy równi

  O pracy konstruktora tak naprawdę mało kto wie, ale każdy zna jej efekt. Jest on najbardziej widoczny w życiu lalki na ekranie, a zwłaszcza, gdy ona skacze, mówi, przewraca oczami czy puszcza do nas oczko. To właśnie on jest twórcą szkieletu lalki, który umożliwia sprawne poruszanie się jej na planie. Praca konstruktora to bardzo odpowiedzialne zadanie, bowiem od jego sumienności i precyzji wykonania zależy realność ruchów postaci.

  Wydawać by się mogło, że konstrukcja to tylko zimny, metaliczny element lalki, lecz w rzeczywistości jest to jej serce. Potrzeba wręcz „mechanicznej” wrażliwości podczas tworzenia każdego z elementów, co procentuje bezawaryjnym działaniem w dalszej pracy lalki. Półprofesjonalna konstrukcja druciana, którą Państwo na naszych zajęciach będą budować składać się będzie z tych samych materiałów które używamy w naszej codziennej pracy. Ważne jest więc by Państwo od początku budowy swojej konstrukcji personalizowali powstającą lalkę. Efekty mogą być niezwykłe.

  Informacje o terminach oraz zapisach do Letniej Akademii Animatorów będzie można znaleźć na stronie internetowej se-ma-for. com.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo