Jacek Czaplewski
Mecz Manchester United - FC Barcelona 2:1
Mecz Manchester United - FC Barcelona 2:1 PAP, EPA
FC Barcelona odpadła z Ligi Europy! Chociaż po bramce Roberta Lewandowskiego objęła prowadzenie to Manchester United na Old Trafford odwrócił wynik i dzięki wygranej 2:1 awansował do 1/8 finału.

Liga Europy. Mecz Manchester United - FC Barcelona 2:1

Barcelona po remisie 2:2 na Camp Nou musiała dziś wygrać, żeby awansować do 1/8 finału. Z powodu problemów kadrowych trener Xavi dokonał znaczących korekt w środku pola. Wypadli bowiem Gavi i Pedri. Zamiast nich do jedenastki wskoczyli Franck Kessie z Sergio Busquetsem. Inaczej niż zawsze wyglądała też obsada skrzydłowych, wspierających Roberta Lewandowskiego. Od początku zamiast Ansu Fatiego i kontuzjowanego Ousmane Dembele zagrali Sergi Roberto z Raphinhą.

Manchester od razu ruszył na Barcelonę. W 3 minucie powinien był nawet objąć prowadzenie. Po zagraniu na wolne pole w nogę Marca ter Stegena trafił jednak Bruno Fernandes. Zaraz potem gości uratował błąd sędziego, który przeoczył faul na Marcusie Rashfordzie tuż przed szesnastką.

Lewandowski trafił na 1:0 dla Barcelony

Barcelona nie tylko przetrwała pierwsze minuty, ale też szybko strzeliła gola na 1:0. Po faulu Bruno na Alejandro Balde otrzymała jedenastkę. W 19 minucie wykorzystał ją Robert Lewandowski. Polak uderzył w lewy róg. Piłka po ręce Davida de Gei szczęśliwie wpadła do siatki.

Czerwone Diabły odpowiedziały dopiero po zmianie stron. W 47 minucie do wyrównania doprowadził Fred. Środkowy pomocnik zwieńczył akcję zespołu, oddając strzał przy lewym słupku.

Antony wprowadził Manchester United do 1/8 finału

Bogiem a prawdą United grało dzisiaj zdecydowanie lepiej. Decydująca bramka o awansie padła w 73 minucie. Trafił Antony, a jego skuteczną próbę poprzedziły dwa zablokowane strzały.

W ostatniej akcji meczu Lewandowskiego zatrzymał ostatni obrońca. Gdyby nie stanął na linii strzału, być może bylibyśmy świadkami dogrywki.

Barcelona może się już tylko skupić na walce o mistrzostwo Hiszpanii i zdobyciu Pucharu Króla. W Europie po odpadnięciu z Ligi Mistrzów i Ligi Europy już nic nie zwojuje.

W piątek o godzinie 12:00 Manchester United pozna rywala w 1/8 finału Ligi Europy.

LIGA EUROPY w GOL24

Czy rynek jest na to gotowy? Właśnie byli zasłużeni dla polskiej piłki zawodnicy uzyskali licencję UEFA B+A, która uprawnia do pracy m.in. z klubami 2 ligi. Zobaczcie, kto mógłby już dzisiaj przejąć np. Motor Lublin, Polonię Warszawa czy Stomil Olsztyn.

Znani piłkarze zostali trenerami. To zasłużeni reprezentanci...

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0