KK
Hat-trick Roberta Lewandowskiego! Bayern pokonał Benficę
Hat-trick Roberta Lewandowskiego! Bayern pokonał Benficę East News
Liga Mistrzów. Robert Lewandowski występ numer 100 w Lidze Mistrzów okrasił hat-trickiem i asystą! Nie wykorzystał za to rzutu karnego. W Monachium Bayern wygrał z Benficą Lizbona 5:2. Spotkanie sędziował Szymon Marciniak.

Liga Mistrzów: Bayern Monachium - Benfica Lizbona 5:2

Wtorkowy mecz z Benficą Lizbona był dla Roberta Lewandowskiego setnym występem w Lidze Mistrzów. "Lewy" dołączył do elitarnego klubu "100" jako pierwszy Polak. Jubileusz uczcił w swoim stylu. W 26. minucie wykorzystał dokładne dośrodkowanie Kingsleya Comana i z najbliższej odległości głową umieścił piłkę w siatce.

Kapitan reprezentacji Polski na tym nie poprzestał. Sześć minut później na wysokości piątego metra wystawił piłkę Serge'owi Gnabry'emu, który efektowną piętką wykończył akcję Bayernu. Benfica odpowiedziała trafieniem Morato po rzucie rożnym.

Ostatnio słowo przed zejściem do szatni powinno należeć do Lewandowskiego. Szymon Marciniak podyktował rzut karny za zagranie ręką Lucasa Verissimo. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł "Lewy". Uderzył jednak w środek bramki, a Odysseas Vlachodimos wyczuł jego intencję.

Krótko po przerwie błysnął Leroy Sane, który pięknym wolejem z czternastu metrów nie dał szans golkiperowi Benfiki. W 61. minucie Lewandowski zdobył drugiego gola. Polak wykończył akcję Sane i kapitalną podcinką pokonał Vlachodimosa. Dla lizbończyków trafił jeszcze Darwin Nunez, strzelając między nogami Manuela Neuera. Nie kto inny, tylko Lewandowski ustalił wynik meczu. Polak skompletował hat-tricka po asyście... Neuera.

"Lewy" w 100 spotkaniach w Lidze Mistrzów zanotował 81 trafień. Pod tym względem jest lepszy od Leo Messiego (77) i Cristiano Ronaldo (64).

Bayern Monachium - Benfica Lizbona 5:2 (2:1)

5:2 - Robert Lewandowski 84

W 45 minucie Robert Lewandowski nie wykorzystał rzutu karnego (obronił Odysseas Vlachodimos)

Bayern: Manuel Neuer - Benjamin Pavard, Tanguy Nianzou, Dayot Upamecano, Alphonso Davies (65 Omar Richards) - Serge Gnabry (85 Bouna Sarr), Leon Goretzka, Joshua Kimmich (72 Marcel Sabitzer), Leroy Sane (72 Thomas Mueller), Kingsley Coman (65 Jamal Musiala) - Robert Lewandowski.

Benfica: Odysseas Vlachodimos - Gilberto, Lucas Verissimo, Jan Vertonghen, Morato - Joao Mario (77 Paulo Bernardo), Soualiho Meite, Alejandro Grimaldo (77 Goncalo Ramos) - Pizzi (64 Rafa Silva), Roman Jaremczuk (64 Darwin Nunez), Everton (64 Diogo Goncalves).

Żółte kartki: Upamecano, Nianzou (Bayern) - Verissimo (Benfica)

Sędzia: Szymon Marciniak (Polska)