Piotr Szymański
Anthony Elanga uratował remis Manchesterowi United
Anthony Elanga uratował remis Manchesterowi United East News
Liga Mistrzów. Atletico Madryt może czuć ogromny niedosyt po pierwszym meczu 1/8 finału z Manchesterem United. Tego wieczora piłkarze Diego Simeone długimi fragmentami byli wyraźnie lepsi od rywala, ale stracili wyrównującą bramkę po jedynym błędzie. W drugim środowym spotkaniu Benfika Lizbona uratowała remis z Ajaksem Amsterdam.

Atletico - Manchester United. Simeone powstrzymał Ronaldo

Spotkanie rozgrywane na Wanda Metropolitano kapitalnie rozpoczęło się dla gospodarzy. W 7. minucie z lewej strony dośrodkował Renan Lodi, w polu karnym Joao Felix z łatwością wyprzedził Harry'ego Maguire'a i efektownym szczupakiem, odbitym jeszcze od słupka, pokonał bezradnego Davida de Geę.

Zespół Manchesteru United sprawiał wrażenie kompletnie zagubionego, a defensywa co i rusz popełniała proste błędy. Na skrzydle szalał ofensywnie usposobiony Lodi, który raz jeszcze obsłużył Felixa, ale tym razem Portugalczyk nie wiedział, jak złożyć się do strzału i uderzył wysoko nad poprzeczką. Przed przerwą Cristiano Ronaldo pokazał się tylko raz, w 37. minucie, oddając bardzo niecelny strzał. Atletico powinno strzelić gola do szatni, ale po dograniu w punkt Lodiego, głową w poprzeczkę trafił Sime Vrsaljko.

Po zmianie stron niewiele się zmieniło. Mistrzowie Hiszpanii kontrolowali wydarzenia na boisku i przyjmowali gości na swojej połowie. W grze Czerwonych Diabłów w dalszym ciągu nic się nie kleiło. Aż do 80. minuty. Przebłysk geniuszu zaprezentował Bruno Fernandes, który posłał prostopadłe podanie w kierunku rezerwowego Anthony Elangi, a Szwed doprowadził do wyrównania.

W 87. minucie kibice Atletico znowu złapali się za głowy. Wprowadzony Antoine Griezmann ładnie przymierzył z lewej nogi, a futbolówka zatrzymała się tylko na poprzeczce. W ostatniej akcji kąśliwie sprzed pola karnego kropnął Jesse Lingard, lecz nie był w stanie pokonać Jana Oblaka. Rewanż na Old Trafford za trzy tygodnie zapowiada się pasjonująco.

Atletico Madryt - Manchester United 1:1 (1:0)

Bramki:
1:0 - Joao Felix 7'
1:1 - Anthony Elanga 80'

Benfica Lizbona - Ajax Amsterdam. Haller z piekła do nieba

W drugim środowym meczu 1/8 finału Ajax Amsterdam pokonał na wyjeździe Benfikę Lizbona 2:1. Strzelanie rozpoczął mierzonym uderzeniem z prawej nogi Dusan Tadić, a następnie istny rollercoaster emocji przeżył Sebastien Haller. W 26. minucie Iworyjczyk niespodziewanie znalazł się tuż przed własną bramką zaliczył przypadkowego samobója. Kilka chwil później błyskawicznie się jednak zrehabilitował i zapewnił ponowne prowadzenie przyjezdnym.

Gospodarzy po przerwie uratował rezerwowy Roman Yaremchuk, który zdobył wyrównującą bramkę 10 minut po wejściu na murawę. Dzięki niemu Benfika nie jest na straconej pozycji przed rewanżem.

Benfica Lizbona - Ajax Amsterdam 2:2 (1:2)

Bramki:
0:1 - Dusan Tadić 18'
1:1 - Sebastien Haller 26'
1:2 - Sebastien Haller 29'
2:2 - Roman Yaremchuk 72'

LIGA MISTRZÓW w GOL24

Statystyki nie kłamią? Nie do końca. Jak co kolejkę w PKO Ekstraklasie przeanalizowaliśmy najciekawsze liczby drużynowe i indywidualne. Który zespół w minionej serii spotkań miał największe posiadanie i najwięcej podawał? Którzy zawodnicy najbardziej błyszczeli na boisku? Sprawdź podsumowanie statystyczne 22. kolejki PKO Ekstraklasy!Kliknij strzałkę W PRAWO, by przejść do pierwszego slajdu >>

Statystyczne podsumowanie 22. kolejki PKO Ekstraklasy: Legia...