Liga Mistrzów: siatkarki Grot Budowlanych Łódź wygrały pierwszy mecz na Węgrzech

Siatkarki Grot Budowlanych cieszą się na Węgrzech. Tylko Jovana Brakocević jakaś smutna CEV
Trzecia drużyna w Polsce, Grot Budowlani Łódź, w meczu kwalifikacji Ligi Mistrzyń walczyła na Węgrzech.

Podopieczne trenera Błażeja Krzyształowicza zmierzyły się z mistrzem węgierskiej ligi Bekescsabai Röplabda SE. Hala była wypełniona do ostatniego miejsca. Nasze dziewczęta stremowane nie zaczęły najlepiej – przegrywały 12:16, 13:19 i po 21 minutach uległy do 20. Zaskoczenie. Tym bardziej, że w drugim secie było już 0:3. Budowlane odrobiły straty i wyszły na prowadzenie 10:9, a później 21:18. Obgryzaliśmy paznokcie przy stanie 22:21, na szczęście łodzianki nie wypuściły szansy z rąk. Odetchnęliśmy z ulgą.

W trzecim secie nasze siatkarki wyszły na prowadzenie 13:6, ale jeszcze nie można było mieć spokoju. Zrobiło się 14:11. Chwila przerwy i luzik wrócił. Łodzianki uciekły na 18:12, ale dały się dogonić 22:20. Horror, gdy było 24:23 dla Budowlanych. Piłka setowa na szczęście została wygrana. Uff.

Czwarty set wyrównany był jak stół, lecz tylko do połowy. 11:10 dla nas 12:11 dla nich, 14:12 dla nas. Przy przewadze na trzy punkty 17:14 kierowca łódzkiego autokaru uruchamiał silnik. Łodzianki też podkręciły obroty – 19:14, 21:15. Kończymy mecz wygraną 3:1. Było ciekawie, skończyło się tak, jak powinno. Mecz trwał 96 minut.

Rewanż odbędzie się w Łodzi 31 października o godzinie 18 w Sport Arenie przy al. Unii.

Łodzianki w niedzielę o godzinie 14.45 w hali Sport Arena przy al. Unii zmierzą się z mistrzyniami Polski Chemikiem Police w meczu o Superpuchar.
Na kibiców w Łodzi czeka mnóstwo atrakcji. Warto wybrać się do nowej Sport Areny, bezpośrednio sąsiadującej z Atlas Areną. Trwa sprzedaż biletów na to widowisko, wejściówki są dostępne w cenach: 10, 20, 30 zł. Można je kupić na eBilet.pl i w Empikach.

- Zapraszamy wszystkich kibiców na mecz o Superpuchar Polski. W Sport Arenie gramy z Chemikiem Police. Będzie się działo! - mówi Marcin Chudzik, prezes Grot Budowlanych

Bekescsabai Röplabda SE – Grot Budowlani Łódź 1:3 (25:20, 22:25, 23:25, 18:25)
Grot Budowlani: Julia Twardowska 10, Jaroslawa Pencova 10, Femke Stoltenborg 8, Agata Babicz 12, Małgorzata Śmieszek 9, Jovana Brakocević 18, Maria Stenzel (l) oraz Ewelina Tobiasz, Oliwia Urban, Koleta Łyszkiewicz. Trener: Błażej Krzyształowicz.