Liga Mistrzyń 2018. Grot Budowlani - Galatasaray Stambuł 1:3. Genialny set Grot Budowlanych. Galatasaray na łopatkach [ZDJĘCIA]

Łodzianki zasłużyły na brawa za wspaniałą grę w meczu z Galatasaray
Łodzianki zasłużyły na brawa za wspaniałą grę w meczu z Galatasaray Grzegorz Gałasiński
Wicemistrzynie Polski, siatkarki Grot Budowlanych Łódź dokonały cudu w meczu czwartej kolejki Ligi Mistrzyń. Wygrały z Galatasaray trzeciego seta 25:13!

Jak pech, to pech. Przed meczem z Galatasaray dwie podstawowe siatkarki wicemistrzyń Polski doznały kontuzji. Nie mogły wystąpić Kaja Grobelna i Agata Witkowska. O ile gra Kai była od razu wykluczona, o tyle wydawało się, że nasza libero dojdzie do pełnej sprawności. Niestety, przed samym meczem okazało się, że Agata Witkowska nie jest w stanie zagrać. Zastąpiła ją Joanna Kędziora i spisywała się dzielnie.

Osłabiona drużyna Grot Budowlanych zagrała lepiej niż można się było spodziewać. Łodzianki cieszyły się z każdej udanej piłki, każdego zdobytego punktu.

W pierwszym secie nie było tych zdobytych punktów zbyt wiele, ale w drugim przez długie momenty oglądaliśmy wyrównaną walkę. Łodzianki prowadziły nawet 11:8 i 15:13. Końcówka należała jednak do faworyzowanych gości.

W trzecim secie przecieraliśmy oczy ze zdumienia. Wybitne siatkarki z Galatasaray były bezradne w walce z drużyną Grot Budowlanych. Kapitalnie grała Hana Cutura, atakowała i blokowała. Osiem bloków punktowych zanotowaliśmy w tym secie.

Dla tego jednego seta warto było przyjść na ten mecz. Po trzech setach Martyna Grajber i Hana Cutura miały po 55 procent w ataku, a legendarna Tatjana Koszelewa tylko 50 procent - cieszył się prezes Marcin Chudzik.

W czwartym secie zdeklasowane i zawstydzone siatkarki Galatasaray zacisnęły zęby i nie pozwoliły na nic więcej łodziankom, ale Agnieszka Kąkolewska, Julia Twardowska i ich koleżanki świetnie grały blokiem. Agnieszka Kąkolewska zanotowała 9 bloków. Nasze dziewczęta walczyły do końca i wynik seta jest honorowy.

Grot Budowlani - Galatasaray Stambuł 1:3 (9:25, 18:25, 25:13, 15:25)

Grot Budowlani: Hana Cutura, Gabriela Polańska,Julia Twardowska,Pavla Vincourova, Martyna Grajber, Agnieszka Kąkolewska,Justyna Kędziora (l) oraz Ewelina Polak, Adrianna Muszyńska, Trener: Błażej Krzyształowicz.

Drugi mecz VakifBank Stambuł - Dynamo Moskwa odbędzie się 8 lutego.

1. VakifBank Stambuł 3-0 9 9-2

2. Galatasaray Stambuł 3-1 9 10-5

3. Dynamo Moskwa 1-2 3 4-6

4. Grot Budowlani Łódź 0-4 0 2-12

18.02: w Atlas Arenie Grot Budowlani Łódź - VakifBank Stambuł, Galatasaray Stambuł - Dynamo Moskwa.

27.02: Dynamo Moskwa - Grot Budowlani, Galatasaray Stambuł - VakifBank Stambuł.

Seniorki walczą w Lidze Mistrzyń, a juniorki Budowlanych wywalczyły mistrzostwo województwa łódzkiego. Wygrały z ŁKS Łódź 3:0 i z MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki 3:1.

Barw Budowlanych broniły: Weronika Centka, Weronika Gamała, Karolina Garstka, Rozalia Hnatyszyn, Justyna Kędziora, Dominika Kołodziejczyk, Natalia Kołcz, Barbara Lewandowska, Julia Marcyjanik, Weronika Mielczarek, Anna Osińska, Laura Patora, Ewa Rajkowska, Michalina Rola, Oliwia Wasiak. Trenerzy: Adam Czekaj i Andrzej Piotrowski.

Rozlosowano grupy ćwierćfinałowe mistrzostw Polski juniorek i juniorów. Do półfinałów awansują po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy. Turnieje ćwierćfinałowe zostaną rozegrane 15-18 lutego.