Liga Mistrzyń. Grot Budowlani Łódź bez wygranego seta

Krzysztof Szymczak
W trudnym momencie dla drużyny Grot Budowlanych Łódź przyszło wicemistrzyniom Polski rozegrać mecz trzeciej serii Ligi Mistrzyń.

Po serii porażek w lidze podopieczne trenera Błażeja Krzyształowicza musiały stawić czoła faworyzowanej drużynie Galatasaray, co tego jeszcze w Stambule.

W pierwszej szóstce drużyny zamiast Hany Cutury wyszła Julia Twardowska. Łodzianki dobrze zaczęły, od prowadzenia 5:3, ale od tego momentu straciły sześć punktów z rzędu. Gospodynie powiększały przewagę, choć kilka akcji łodzianek było pierwsza klasa.

W drugim secie gospodynie prowadziły cały czas, ale łodzianki kończyły seta z największym dorobkiem – 21 punktów. W trzecim secie znów łodzianki zagrały dobrze. Po uznanym dopiero po wideoweryfikacji asie z zagrywki Agnieszki Kąkolew skiej nasze dziewczęta prowadziły 12:9. Siatkarki Galatasaray szybko jednak odrobiły straty i wygrały 3:0.

Prezes Marcin Chudzik miał podczas wyjazdu do Stambułu przeprowadzić męską rozmowę z zespołem. Niepokojąco zabrzmiały słowa trenera, który po meczu z BKS Bielsko-Biała mówił, że teraz dziewczyny są w takim dołku, że nie wiedzą, jak grać, by osiągać dobre wyniki. Są takie sytuacje w życiu, że czego się człowiek nie dotknie, zostaje popsute.

Okazją do przełamania będzie najbliższy mecz Ligi Siatkówki Kobiet. Grot Budowlani w niedzielę o 17 zagrają w Toruniu z przedostatnimi w tabeli Budowlanymi. Trzeba zdobywać punkty, by zająć czwarte miejsce po fazie zasadniczej. Półfinał mistrzostw Polski z ŁKS Commercecon będzie wydarzeniem.