Liga Mistrzyń: Siatkarki ŁKS Commercecon prowadziły 23:17 i przegrały seta ze słynnym VakifBankiem

Aleksandra Wójcik podczas dzisiejszego meczu Ligi Mistrzyń z VakifBankiem
Aleksandra Wójcik podczas dzisiejszego meczu Ligi Mistrzyń z VakifBankiem Fot. CEV
Siatkówka.W Płowdiw rozpoczął się pierwszy turniej siatkarskiej Ligi Mistrzyń z udziałem ŁKS Commercecon.

W pierwszym meczu łodzianki grały z jedną z najlepszych drużyn Europy – VakifBank Stambuł. Nasze Wiewióry były bardzo bliskie wygrania pierwszego seta – prowadziły 21:16, a później 23:17. Bardziej doświadczone rywalki zdobyły osiem punktów z rzędu i wygrały seta do 23. Koszmar! Wygrana była na wyciągnięcie ręki, ale właśnie na tym polega klasy tureckiej ekipy.
W drugim secie lekko podłamane łodzianki nie nawiązały walki z rywalkami.
Kolejne mecze drużyny ŁKS: z VC Maricą Płowdiw (25 listopada, 17) oraz z ASPTT Miluza VB (26 listopada, 17). Drugi turniej Ligi Mistrzyń odbędzie się w Łodzi (od 2 do 4 lutego przyszłego roku).

W trzecim secie było 20:20, lecz końcówka znów należała do drużyny ze Stambułu. Występ siatkarek ŁKS Commercecon ujmy na pewno nie przynosi. Mecz trwał 77 minut.
Kolejne mecze drużyny ŁKS: z VC Maricą Płowdiw (25 listopada, 18) oraz z ASPTT Miluza VB (26 listopada, 18). Drugi turniej Ligi Mistrzyń w Łodzi (od 2 do 4 lutego 2021).

ŁKS Commercecon – VakifBank Stambuł 0:3 (23:25, 17:25, 22:25)

ŁKS Commercecon: Katarina Lazović 7, Klaudia Alagierska 5,Katarzyna Zaroślińska-Król 8, Aleksandra Wójcik 8, Nadja Ninković 8, Britt Bongaerts 2, Katarzyna Strasz (l) oraz Aleksandra Pasznik 2, Joanna Pacak, Magdalena Saad, Anna Kalandadze 8. Trener: Giuseppe Cuccarini.