Liga Mistrzyń z Grot Budowlanymi w Atlas Arenie. ŁKS Commercecon pokonany

Siatkarki Grot Budowlanych czekają na Galatasaray
Siatkarki Grot Budowlanych czekają na Galatasaray Grzegorz Gałasiński
Wielkie emocje w tym sezonie serwują nam nasze siatkarki. We wtorek kolejne danie – o godz. 18 w Atlas Arenie mecz Ligi Mistrzyń: Grot Budowlani Łódź – Galatasaray. W poniedziałek ŁKS Commercecon przegrał w Pile 1:3

– Zapraszamy wszystkich kibiców do Atlas Areny, naszym gościem jest jeden z najlepszych zespołów Europy – mówi prezes Grot Budowlanych Marcin Chudzik. – Światowego formatu siatkarkami są Rosjanka Tatiana Koszelewa, Bułgarka Dobriana Rabadżhieva, czy Turczynka Neslihan Demir.

Bilety na mecz sprzedają się nieźle, podobnie jak na kolejne spotkanie Ligi Mistrzów (20 lutego) z obrońcą tytułu Ligi Mistrzów VakifBankiem Stambuł. Do Łodzi awizowany jest przyjazd dużych grup tureckich kibiców. Będzie atmosfera na trybunach.

We wtorkowym spotkaniu z Galatasaray nie zagra Kaja Grobelna, która przed spotkaniem z KSZO doznała kontuzji kolana. Być może wróci do drużyny na niedzielny mecz ligowy z Treflem w Krakowie. Wystąpi natomiast Agata Witkowska, która w trakcie spotkania z KSZO musiała opuścić boisko. – To twarda zawodniczka, już chciała wracać na parkiet kilka minut po urazie – opowiada prezes klubu Marcin Chudzik.

W poniedziałek w ostatnim meczu 16 kolejki Ligi Siatkówki Kobiet rewelacja ŁKS Commercecon przegrał w Pile z PTPS. Początek meczu w najmniejszym stopniu nie wskazywał, że łodzianki będą miały tutaj kłopoty. Podopieczne Michala Maska prowadziły 7:1. Jednak to wysokie prowadzenie chyba pozbawiło nasze dziewczęta koncentracji, bo po kolejnych akcjach na tablicy widniał już wynik 9:9.

Wyrównana walka trwała do stanu 18:17. Później pilanki osiągnęły zdecydowaną przewagę, wygrały pięć piłek z rzędu i całego seta do 22.

W drugiej partii męczarnie przeżywała Regiane Bidas, której ataki odczytywały blokiem rywalki. Kilka razy zabrakło komunikacji między łodziankami, piłka spadała bez reakcji naszych zawodniczek. Drugi set dla gospodyń do 19.
Kibice ŁKS będący na trybunach swym dopingiem obudzili siatkarki. Wygraliśmy seta do 17.
Niestety, w czwartym secie znów lepsze były gospodynie. Trudno, wracamy z Piły bez punktu.

PTPS Piła – ŁKS Commercecon 3:1 (25:22, 25:19, 17:25, 25:17)
ŁKS Commercecon: Ewa Kwiatkowska 12, Lucie Muhlsteinova 2, Regiane Bidas 15, Zuzanna Efimienko-Młotkowska 11, Agata Wawrzyńczyk 5, Katarzyna Sielicka 1, Krystyna Strasz (l) oraz Julita Rafałko, Dominika Mras. Trener: Michal Masek.

W ostatnim niedzielnym meczu: Legionovia – Impel Wrocław 3:1.

1. Chemik Police42 15-1 45-17
2.ŁKS Commercecon39 14-2 45-18
3.Developres Rzeszów38 13-2 42-15
4.Grot Budowlani Łódź31 10-6 32-20
5.PTPS Piła29 10-6 35-26