Jacek Czaplewski
20. bramka Lewandowskiego. Bayern przegrał mimo prowadzenia 2:0
20. bramka Lewandowskiego. Bayern przegrał mimo prowadzenia 2:0 AFP/East News
Liga niemiecka. Robert Lewandowski jest dokładnie w połowie drogi po rekord Gerda Muellera. W wyjazdowym meczu z Borussią Moenchengladbach zdobył 20. bramkę w Bundeslidze - z rzutu karnego. To jednak na nic, bo Bayern Monachium przegrał 2:3 (2:2).

Worek z bramkami rozwiązał właśnie Lewandowski. Po zagraniu ręką Floriana Neuhausa podszedł do jedenastki i nie zmarnował jej, uderzając w prawy róg bramkarza. Była to 20. minuta meczu i nic nie zapowiadało katastrofy.

Bayern wprawdzie szybko podwyższył prowadzenie, dzięki strzałowi Leona Goretzki, ale na przerwę schodził z wynikiem 2:2. Ambitna Borussia odrobiła straty za sprawą Jonasa Hofmanna, który w obu akcjach wyczuł linię spalonego. Asystował mu Lars Stindl - wówczas najlepszy zawodnik na boisku.

Dlaczego Bayern na początku drugiej połowy pozwolił objąć Borussii prowadzenie? Tu kluczem wydaje się postawa Nicklasa Süle. Stoper nie tylko poruszał się bardzo ślamazarnie, ale jeszcze odgrywał piłkę do rywali. Z takiego prezentu w 49 minucie skorzystał Neuhaus, uderzając nie do obrony - w okienko.

Co ten wynik zmienia w tabeli Bundesligi? Bayern wciąż jest pierwszy, ale straci to miejsce jeśli RB Lipsk pokona w sobotę Borussię Dortmund. Natomiast dzięki dzisiejszej wygranej Borussia M'Gladbach umocniła się na siódmym miejscu.

Borussia Moenchengladbach - Bayern Monachium 3:2 (2:2)
Bramki: Hofmann 36', 45', Neuhaus 49' - Lewandowski 20' (k.), Goretzka 26'
Żółte kartki: Ginter - Sule

Borussia Moenchengladbach: Sommer - Lainer, Ginter, Elvedi, Bensebaini (89' Jantschke) - Neuhaus, Zakaria (74' Hermann), Kramer - Embolo, Stindl (82' Wolf), Hofmann (89' Wendt).
Bayern Monachium: Neuer - Pavard, Süle, Alaba, Davies; Goretzka, Kimmich - Sané, Müller, Costa (68' Coman) - Lewandowski.