Liga niemiecka. "Potwór" Lewandowski rozniósł Eintracht. Hat-trick w 60. minut

krk
East News
Liga niemiecka. Robert Lewandowski się nie zatrzymuje! Polski napastnik w godzinę skompletował hat-tricka, a Bayern Monachium rozbił Eintracht Frankfurt 5:0. W pięciu ligowych meczach Polak strzelił już 10 goli.

Hat-trick Roberta Lewandowskiego z Eintrachtem Frankfurt

Mecz nie rozpoczął się po myśli Bawarczyków. Już na samym początku spotkania kontuzji stawu skokowego doznał Alphonso Davies. Chwilę później do pracy zabrał się Robert Lewandowski. W 10. minucie polski snajper otrzymał podanie od Kingsleya Comana i z 14 metrów przymierzył tuż przy słupku. W 26. minucie Bayern prowadził już dwoma bramkami. Kolejny raz na listę strzelców wpisał się "Lewy". Tym razem Polak z niezwykłą precyzją główkował po dośrodkowaniu Joshuy Kimmicha z rzutu rożnego.

Lewandowski hat-tricka skompletował w 60. minucie. Douglas Costa kapitalnie zagrał między obrońców, a polski napastnik po raz trzeci pokonał Kevina Trappa. W 68. minucie naszego snajpera zastąpił Eric Choupo-Moting. Bayern trzybramkowym prowadzeniem się nie zadowolił. Dzieła zniszczenia Eintrachtu dopełnili Leroy Sane i Jamal Musiala.

Po pięciu kolejkach Lewandowski ma na koncie 10 bramek. To rekord Bundesligi. "Lewy" jest oczywiście zdecydowanym liderem klasyfikacji strzelców. Drugiego w zestawieniu Andreja Kramaricia z TSG 1899 Hoffenheim wyprzedza o cztery gole, a trzeciego Erlinga Haalanda o pięć.