Liga niemiecka. Ruszyła maszyna! Robert Lewandowski trafił na inaugurację Bundesligi, Bayern stracił punkty

Piotr Szymański
Borussia Moenchengladbach - Bayern Monachium 1:1
Borussia Moenchengladbach - Bayern Monachium 1:1 East News
Liga niemiecka. Wystartował nowy sezon Bundesligi. Na inaugurację Borussia Moenchengladbach zremisowała u siebie z Bayernem Monachium (1:1). Wyrównującą bramkę dla mistrza Niemiec zdobył w końcówce pierwszej połowy Robert Lewandowski. Ale to nie on był bohaterem spotkania.

Robert Lewandowski trafił na inaugurację Bundesligi

Gospodarze objęli prowadzenie w 10. minucie. Nie można powiedzieć, że niespodziewane, bo kilka minut wcześniej Bayern dostał ostrzeżenie, lecz nie wyciągnął wniosków. Alassane Plea został obsłużony podaniem przez Larsa Stindla i pokonał Manuela Neuera.

W piątkowy wieczór Robert Lewandowski był aktywny i miał kilka świetnych sytuacji bramkowych. Nie mógł jednak pokonać świetne dysponowanego Yanna Sommera, który wyczyniał cuda między słupkami. Aż wreszcie nadeszła 42. minuta. Rzut rożny wykonywał Joshua Kimmich, "Lewy" łatwo zgubił kryjącego go obrońcę Borussii i nabiegł na piłkę na 10. metrze. Błyskawiczny strzał Polaka zaskoczył tym razem bramkarza Gladbach.

Zobacz gola Lewandowskiego:

Po przerwie oba zespoły miały swoje szanse, ale pierwszoplanowe role odgrywali bramkarze. Bramki już nie padły i Bayern stracił punkty na inaugurację nowego sezonu Bundesligi.

Borussia Moenchengladbach - Bayern Monachium 1:1 (1:1)

Bramki:
1:0 - Alassane Plea 10'
1:1 - Robert Lewandowski 42'

LIGA NIEMIECKA w GOL24

Ekstraklasa transfery. Nowy sezon PKO Ekstraklasy już rozpoczęty. Najwyższa klasa rozgrywkowa została rozszerzona i tym razem rywalizuje ze sobą aż 18 zespołów. Które drużyny najlepiej wykorzystały letnią przerwę na przebudowanie kadry i znalezienie wzmocnień? Sprawdź wszystkie potwierdzone transfery w PKO Ekstraklasie! Stan na 12 sierpnia 2021.

Ekstraklasa transfery. Wszystkie letnie TRANSFERY w PKO Ekst...