Piotr Szymański
Dwie bramki Roberta Lewandowskiego z Unionem Berlin
Dwie bramki Roberta Lewandowskiego z Unionem Berlin East News
Liga niemiecka. Po kompromitacji w Pucharze Niemiec i laniu od Borussii Moenchengladbach (0:5), piłkarze Bayernu Monachium wrócili na zwycięską ściężkę, już w meczu Bundesligi. W sobotę pokonali na wyjeździe Union Berlin (5:2). Dwie bramki zdobył Robert Lewandowski.

Dwa gole Roberta Lewandowskiego z Unionem

Robert Lewandowski otworzył wynik spotkania w 15. minucie. Polak w swoim stylu wykorzystał rzut karny, który został podyktowany za zagranie piłki ręką przy strzale Leroya Sane. Osiem minut później "Lewy" dołożył swoje drugie trafienie. Stały fragment z 17. metra krótko rozegrali Joshua Kimmich z Thomasem Muellerem, a najlepszy napastnik świata przymierzył precyzyjnie i nie dał najmniejszych szans bramkarzowi Unionu.

W pierwszej połowie Lewandowski mógł mieć jeszcze cudowną asystę po zagraniu piłki z powietrza tyłem do bramki, ale sytuacji sam na sam nie wykorzystał Sane. Który za moment... zrehabilitował się i trafił do siatki.

Dzięki dwóch trafieniom w sobotnim meczu Lewandowski pobił swój życiowy rekord bramek zdobytych w jednym roku. W dotychczasowym najlepszym, 2019 roku, miał ich 54. Teraz już uzbierał 56 goli. A do końca roku zostało jeszcze sporo meczów.

Zobacz dwie bramki Lewandowskiego z Unionem:

Union Berlin - Bayern Monachium 2:5 (1:3)

LIGA NIEMIECKA w GOL24

Portal Transfermarkt zaktualizował wyceny zawodników występujących w PKO Ekstraklasy. Ceny niektórych graczy poszybowały w górę, ale część musiała liczyć się ze spadkiem. Sprawdźcie, którzy piłkarze na koniec 2021 roku zaliczyli największy wzrost wartości.