Liga Światowa Karate. Brązowy medal Dominika Dziudy

Trener Maciej Gawłowski ma powody do dumy po występach swoich podopiecznych
Trener Maciej Gawłowski ma powody do dumy po występach swoich podopiecznych Archiwum
W Caorle we Włoszech odbył się turniej młodzieżowej Ligi Światowej w Karate. W zawodach wzięło udział 2500 zawodników z 67 państw. Łódź reprezentowało trzech zawodników Olimpu i jedna zawodniczka Harasuto.

Dominik Dziuda (Olimp) udowodnił, że jest w gronie najlepszych zawodników całej Ligi Światowej, oczywiście w swojej kategorii wiekowej i wagowej. Dominik zajął trzecie miejsce i wrócił z brązowym medalem kategorii U14 - 50 kg. Nasz zawodnik kolejno pokonał zawodników z: Czarnogóry 3:2, Włoch 8:0, Ukrainy 3:0. Dominik w półfinale niestety przegrał 6:7 z zawodnikiem z Ukrainy.

W walce o trzecie miejsce z zawodnikiem z Hiszpanii Dominik wygrał 5:0 decyzją sędziów. To kolejny bardzo dobry start Dominika – ocenia jego trener Maciej Gawłowski.

Hubert Jarocki (Olimp) start w Caorle też może zaliczyć do udanych . Uplasował się na 9 miejscu w kategorii kadet - 70 kg. W pierwszej walce przegrał po dobrej walce z późniejszym finalistą z Francji 0:1. W repasażach pokonał dwóch Włochów 3:0 i 2:0. W trzeciej walce repasażowej walczył z medalistą ostatnich mistrzostw Europy Włochem De Vivo Danielem i również po dobrej walce uległ 1:3.

Krzysztof Szewczyk (Olimp) zajął 13 miejsce, ale też mamy powody do zadowolenia. Krzysiek w pierwszej walce przegrał z młodzieżowym wicemistrzem olimpijskim z Buenos Aires Sekouri Yasine z Maroka 0:3. W pierwszym repasażu wygrał z Rendy Rabago Melhor z Andory 1:0. W drugim spotkał się z aktualnym mistrzem olimpijskim Mahauden Quentin z Belgii. Po świetnej walce uległ 4:9, ale walka naprawdę była bardzo dobra. Wynik nie oddaje bardzo dobrej postawy naszego zawodnika. Krzysiek startował w kumite juniorów w kategorii – 68 kg.

Klaudia Rachwał (Harasuto) startowała w kumite juniorek – 59 kg. Wygrała swoją walkę z zawodniczką z Włoch 4:1. W drugiej walce uległa zawodniczce z Egiptu 0:1 i na tym skończyła swój występ, ponieważ jej rywalka nie dostała się do finału i tym samym Klaudia nie miała już repasażu.

Ogólnie start łodzian można uznać za udany.