Light Move Festival 2013 w Łodzi: sprawdź program festiwalu...

  Light Move Festival 2013 w Łodzi: sprawdź program festiwalu [ZDJĘCIA]

  Łukasz Kaczyński

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Light Move Festival 2013 w Łodzi: sprawdź program festiwalu [ZDJĘCIA]
  1/10

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  W piątek rozpoczyna się w Łodzi "Light Move Festival". Oprócz pokazów światła, będzie można zobaczyć także propozycje Teatru Lalek "Arlekin" i studia Se-ma-for.
  Festiwal Kinetycznej Sztuki Światła "Light Move Festival" to jedno z największych przedsięwzięć tego typu w kraju. Odbywająca się po raz trzeci impreza tym razem wyjdzie z wydarzeniami poza ulicę Piotrkowską. Jednym z powodów jest trwająca na najważniejszym dziś odcinku ulicy wymiana nawierzchni. Festiwal przenosi się więc na pl. Wolności, do Rynku Staromiejskiego i na Stary Rynek.

  CZYTAJ: Łódzki Festiwal Światła: weekendowe zmiany w komunikacji MPK

  Na ulicy Piotrkowskiej, począwszy od skrzyżowania z ulicami Jaracza i Więckowskiego, powstanie brama światła, która będzie jednocześnie wejściem w obszar festiwalowy. Autorem koncepcji iluminacyjnej kamienic jest architekt Michał Kaczmarczyk, a za jej realizację odpowiada Philips Lighting Polska, strategiczny partner trzech kolejnych edycji imprezy.

  Na placu Wolności trzy budynki: Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne, Kościół pw. Zesłania Ducha Świętego i Archiwum Państwowe zamienią się w swego rodzaju amfiteatralny ekran, na którym wyświetlane będą animacje oraz wielkoformatowe projekcje w technice mappingu 2D i 3D.

  Światła pojawią się też we wnętrzu Kościoła pw. Zesłania Ducha Świętego. To tam z recitalem organowym "Magia światła i dźwięku" wystąpi Robert Grudzień. W programie muzyka Jana Sebastiana Bacha (nie zabrzmią jednak kościelne organy, a elektryczne).

  Od piątku do niedzieli w Parku Staromiejskim obejrzeć będzie można nie tylko iluminacje, bo aktorzy Teatru Lalek "Arlekin" dadzą pokazy m.in. teatru cieni, a we współpracy ze studiem Se-ma-for Produkcja Filmowa odbęda się pokazy animowanych filmów dla młodego widza i pierwszej w historii poklatkowej gry interaktywnej - jako "wizytówka" trwającego już IV Se-ma-for Film Festival.

  ZOBACZ: Light Move Festival 2013. III Festiwal Światła w Łodzi [PROGRAM]

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  DObrze, że nie na Piotrkowskiej

  cron (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 16 / 1

  Dobrze , że festiwal wyszedł poza Piotrkowską. Tam było za mało miejsca. Takim imprezom dobrze robi przestrzeń.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  jn

  jn (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 19

  to jest super festiwal!


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Bardzo pięknie

  L (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Fajna atmosfera.Festiwal jednoczy ludzi.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo