reklama

Light Move Festival 2019. Zmiany w organizacji ruchu i kursowaniu MPK podczas Festiwalu Światła w Łodzi

mmZaktualizowano 
W weekend 27-29 września odbędzie się w Łodzi 9. edycja Light.Move.Festival. Na festiwalowej mapie znajdzie się ponad 40 punktów - iluminacji, mappingów, instalacji, muzycznych przystanków i wydarzeń towarzyszących. Tegoroczna edycja odbędzie się w przestrzeni ulicy Piotrkowskiej oraz Nowego Centrum Łodzi. W związku z tym planowane są zmiany w organizacji ruchu.

Zmiany na drogach pojawią się w każdy festiwalowy dzień w godz. 18 - 1 w nocy.

Organizatorzy Festiwalu proszą gości festiwalowych o korzystanie z komunikacji miejskiej, a po dojechaniu do centrum zapraszają na niezapomniany spacer. Komunikacja miejska będzie w tych dniach wzmocniona, pojedzie zamkniętymi ulicami, wydłużone zostaną godziny jej kursowania.

W piątek, sobotę i niedzielę w godz. 18-1 zamknięte zostaną ulice:
- Piotrkowska od Mickiewicza do Więckowskiego
- Roosevelta od Piotrkowskiej do bramy na OFF Piotrkowska
- Zamenhofa od Kościuszki do Piotrkowskiej
- Struga od Kościuszki do Piotrkowskiej
- Tuwima od Piotrkowskiej do Kilińskiego
- Moniuszki
- 6 Sierpnia od Kościuszki do Piotrkowskiej
- Traugutta
- Sienkiewicza od Tuwima do Narutowicza
- Kilińskiego od Tuwima do Jaracza
- Zielona od Kościuszki do Piotrkowskiej
- Narutowicza od Piotrkowskiej do Uniwersyteckiej
- Wschodnia od Jaracza do Narutowicza
- Piramowicza
- Polskiej Organizacji Wojskowej od Jaracza do Rodziny Poznańskich
- Sterlinga od Jaracza do Narutowicza
- Plac Dąbrowskiego
- Składowa
- Knychalskiego
- Rodziny Poznańskich

Po ulicach Struga, Tuwima, Kilińskiego i Rodziny Poznańskich kursować będzie komunikacja miejska, która zapewni wygodny dojazd do festiwalowych miejsc. Linie 1, 2, 3, 4, 6, 10B, 11B, 13, 57, 59, 80, 83 i Z13 zostaną wydłużone i kursować będą do ok. 1 w nocy. Nocne linie obsługiwane będą przegubowymi autobusami. Ponadto linia 18 kursować będzie również w sobotę i niedzielę w godz. 18.00-1.00.

Zmiany w komunikacji miejskiej (w piątek, sobotę i niedzielę)
- Linia 1 DW. ŁÓDŹ CHOJNY – Kilińskiego – Rodziny Poznańskich, Węglowa, Tramwajowa, Narutowicza – RADIOSTACJA
- Linia 3 zostanie wydłużona na Chojny Kurczaki przez Rzgowską.
- Linia 4 HELENÓWEK – Zgierska, Nowomiejska, plac Wolności, Legionów, Zachodnia, Kościuszki, Piotrkowska Centrum, Piłsudskiego, Kilińskiego, Rodziny Poznańskich, Węglowa, Tramwajowa, Narutowicza, Kopcińskiego, Piłsudskiego, Rokicińska, Puszkina, Przybyszewskiego, Lodowa – CM. ZARZEW
- Linia 5 CHOJNY KURCZAKI – Rzgowska, plac Niepodległości, Piotrkowska, Przybyszewskiego, Kilińskiego, Rodziny Poznańskich, Węglowa, Tramwajowa, Narutowicza, Konstytucyjna, Pomorska, Kilińskiego, Franciszkańska, Wojska Polskiego, Zgierska, Limanowskiego – DW. ŁÓDŹ ŻABIENIEC
- Linia 9A LEGIONÓW - Zielona, Kościuszki, Piotrkowska Centrum, Piłsudskiego, Rokicińska, Hetmańska, Odnowiciela, Ofiar Terroryzmu 11 września - OLECHÓW
- Linia 9B ZDROWIE – Zdrowie, Konstantynowska, Legionów, Zielona, Kościuszki, Piotrkowska Centrum, Piłsudskiego, Rokicińska, Hetmańska, Odnowiciela, Ofiar Terroryzmu 11 września – OLECHÓW
- Linia 12 RETKINIA – Wyszyńskiego, Bratysławska, Karolewska, Bandurskiego, Włókniarzy, Kopernika, Gdańska, Legionów, plac Wolności, Pomorska, działki, Telefoniczna, Giewont – STOKI
- Linia 13 TEOFILÓW – Aleksandrowska, Limanowskiego, Włókniarzy, Legionów, Zielona, Kościuszki, Piotrkowska Centrum, Piłsudskiego, Kilińskiego, Rodziny Poznańskich, Węglowa, Tramwajowa, Narutowicza – RADIOSTACJA
- Linie 51, 53A, 53B, 53C, 53D, 53E, 61 zostaną skierowane na pl. Mikulskiego. Od skrzyżowania Uniwersytecka / Narutowicza pojadą al. Rodziny Scheiblerów i al. Rodziny Grohmanów do Wydawniczej.
- Linia 57 z Marysina dojedzie bez zmian do skrzyżowania Sterlinga / Rewolucji 1905 r., a następnie Rewolucji 1905 r., Uniwersytecką, Rodziny Scheiblerów i Rodziny Poznańskich do dworca Łódź Fabryczna, gdzie wróci na swoją trasę. W druga stronę od dworca Łódź Fabryczna pojedzie Rodziny Poznańskich, Rodziny Scheiblerów, Uniwersytecką i Jaracza do Sterlinga.
- Linia 58A i 58B ze Stoków pojedzie na plac Mikulskiego. Z ul. Jaracza skierowana zostanie Uniwersytecką, Rodziny Scheiblerów i Rodzin Grohmanów do Wydawniczej.
- Linia 59A specjalnie uruchomiona linia dodatkowa do wzmocnienia obsługi trasy na Doły. Kursować będzie w piątek, sobotę i niedzielę w godz. 18.00-1.00 na poniższej trasie: DOŁY - Wojska Polskiego, Franciszkańska, Kilińskiego, Pomorska - PL. WOLNOŚCI - Nowomiejska, Zgierska, plac Kościelny, Wojska Polskiego, Sporna, Zagajnikowa, Inflancka, Strykowska, Wojska Polskiego - DOŁY
- Linia 77 skierowana zostanie na plac Mikulskiego. Od Przędzalnianej pojedzie Tuwima, Rodziny Kindermanów i Rodziny Grohmanów do Wydawniczej.
- Linia 85A i 85B z Marysina i Arturówka do skrzyżowania Sterlinga / Rewolucji 1905 r. dojedzie bez zmian, a następnie Rewolucji 1905 r., Uniwersytecką, Rodziny Scheiblerów i Rodziny Grohmanów do krańcówki na placu Mikulskiego. W drugą stronę pojedzie Rodziny Grohmanów, Rodziny Scheiblerów, Uniwersytecką i Jaracza do Sterlinga gdzie wróci na swoją trasę.
- Linia 86A i 86B z pętli Retkinia Kusocińskiego do skrzyżowania Uniwersytecka - Jaracza dojedzie bez zmian, a następnie Jaracza i dalej obecnymi trasami w kierunku Retkini.
- Linia 96A, 96B i 96C z pętli Teofilów Rojna do skrzyżowania Rewolucji 1905 r. - Sterlinga dojedzie bez zmian, a następnie Rewolucji 1905 r., Uniwersytecką, Narutowicza i dalej obecnymi trasami.
- Linia Z13 DĄBROWA NIŻSZA – Śląska, Kilińskiego, Broniewskiego, Rydza-Śmigłego, Kopcińskiego, Jaracza, Uniwersytecka, Rodziny Scheiblerów, Rodziny Grohmanów, Rodziny Kindermanów, Kopcińskiego, Rydza-Śmigłego, Niższa – DĄBROWA NIŻSZA
- Linia N7A i N7B z Retkini od al. Kościuszki pojedzie ulicami Zieloną, Wólczańską, Struga, Tuwima, Kilińskiego, Rodziny Poznańskich i Rodziny Scheiblerów do Narutowicza, gdzie wróci na swoją trasę. Z Telefonicznej i Nowosolnej od skrzyżowania Jaracza / Uniwersytecka pojedzie Uniwersytecką, Rodziny Schieblerów, Tuwima, Struga, Gdańską i Zieloną do Kościuszki, gdzie wróci na swoją trasę w kierunku Retkini.
- Linia N8 pojedzie z Przędzalnianej prosto Tuwima do Kościuszki bez przejazdu przez dworzec Łódź Fabryczna. W kierunku Dąbrowy z Kościuszki pojedzie ulicami Zieloną, Wólczańską, Struga, Tuwima i Kilińskiego do dworca Łódź Fabryczna, gdzie wróci na swoją trasę.

Uruchomione zostaną dodatkowe przystanki:
- Rodziny Scheiblerów – dworzec Łódź Fabryczna w obu kierunkach
- Jaracza – Sterlinga na zachód

Zobacz Program tegorocznego „Festiwalu Światła” w Łodzi, największej tego typu imprezy w Łodzi

27.09.2019

Muzotok: Łosowski SPox

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 11

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

F
Fred
26 września, 8:23, Max:

Hanka kocha Łodzian, a najbardziej kocha Łodzian deweloperów. Prywatny budynek z dojazdem budowanym przez miasto, fenomenalne prawda?

28 września, 0:14, .:

Piierdolisz pisowski tłuku

Owszem twoją starą pustaku.

.
26 września, 8:23, Max:

Hanka kocha Łodzian, a najbardziej kocha Łodzian deweloperów. Prywatny budynek z dojazdem budowanym przez miasto, fenomenalne prawda?

Piierdolisz pisowski tłuku

.
26 września, 15:31, ŁdZ:

Nie potrzebujemy w centrum tej hołoty. Lepiej zostancie w domu. Do tych co mają wątpliwości czy po deptaku można wówczas jeździć: Mieszkaniec ma naklejkę na szybie i nikt nie ma prawa zabronić powrotu do domu. Także hołota z balonikami ledowymi Z drogi!

Piierdolisz pisowski tłuku

G
Gość

Czytelna mapka pojawi się w poniedziałek w postaci erraty? Ludzie - myślcie trochę, zanim powiesicie takie bezużyteczne badziewie.

G
Gocha

Ta mapa jest nieczytelna. Proszę to poprawić.

Ł
ŁdZ

Nie potrzebujemy w centrum tej hołoty. Lepiej zostancie w domu. Do tych co mają wątpliwości czy po deptaku można wówczas jeździć: Mieszkaniec ma naklejkę na szybie i nikt nie ma prawa zabronić powrotu do domu. Także hołota z balonikami ledowymi Z drogi!

M
Max

Hanka kocha Łodzian, a najbardziej kocha Łodzian deweloperów. Prywatny budynek z dojazdem budowanym przez miasto, fenomenalne prawda?

???

A czy zakład imbecylizmu miejskiego wraz zakładem debilizmu i tumiwisizmu wybudowali już parkingi park and ride dla przyjezdnych? Czy komunikacja miejska działa bez zarzutu?

G
Gość2

A Kościuszki trzeba jeszcze puścić maraton ... niech bydło pracujące w centrum zasuwa na Radogoszcz z buta

O
Obywatel 1954

Poco takie zamieszanie w mieście. Nie będę z pracy mógł normalnie wrócić do domu w sobotę i w niedziele. To skandal żeby tyle ulic w mieście było zamkniętych !!!!!! !!!!! !!!!!

G
Gość

Weekend zaczyna się w piątek o 18 a centrum zamknięte od wtorku. A korki takie że.... SzKoda że ta "przyjemność " tak bardzo utrudnia życie mieszkańcom. Ani do domu dojechać ani wyjechać do pracy....Chwalmy się jacy to jesteśmy cudowni i organizujemy życie mieszkańcom ....

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3